مد و فشن

انواع استایل بانوان و ترندهای زنانه

یکی از دغدغه های همیشگی افرا بویژه در میان بانوان، ست کردن لباس است. به روز لباس پوشیدن تأثیر فراوانی در شیک بودن استایل افراد دارد. پیروی از مد و همراهی ا ترند سالانه طبق اصول و متناسب با سبک یک فرد نتیجه ی مطلوبی خواهد داشت. در این مقاله به طور جامع به انواع

استایل

در دنیای مد و فشن، تغییرات و تحولات زیادی به مرور زمان رخ داده است. در واقع دنیای مد بدون وقفه و با سرعتی چشمگیر در حال گذر است. این امر سبب بروز سبک و انواع استایل بانوان و آقایان شده است. این تغییرات سبب تفاوت در لباس پوشیدن، مدل مو و سایر موارد مرتبط شده است. این تنوع به افراد اجازه ی برگزیدن و اختصاص دادن سبک خاص و منحصربفرد شخص خود را می دهد. اما در کنار همین تغییرات، روندهای مشخصی وجود دارد که در استایل های روزمره قابل مشاهده است. هر فصل باتوجه به آب و هوا، پالت رنگی موجود در طبیعت و کاربرد  طیف وسیعی از اتخاب ها را برای فرد فراهم می آورد.

مفهوم استایل

استایل در واقع ترکیبی از لباس پوشیدن، حرکات بدن و صحبت کردن یک فرد می باشد که در کل شخصیت وی را توصیف می کند. اما متأسفانه به اشتباه افراد استایل را فقط به طرز پوشش محدود کرده اند. عوامل مختلفی برای نشان دادن شخصیت افراد وجود دارد. استایل و ارتباط آن با پوشاک و مد به تأثیر لباس پوشیدن افراد و برداشت اولیه از طرف سایرین برمیگردد. انواع استایل آقایان و بانوان بنابه شرایط های مختلف و کاربرد تفاوت هایی دارد.

ست لباس های زنانه برای شیک پوشان

دانستن نحوۀ ست پوشیدن، اولین اصل در خوش تیپی و خوش لباسی هر فرد است. دانستن ست کردن لباس و رنگ ها از اهمیت زیادی برخوردار است. آشنایی با این اصول با دنبال کردن سیر و روند تغییرات دنیای مد امکان پذیر است. با پیروی کردن و مشاهده انواع استایل ها به مرور زمان ست کردن و استایل کردن برای هر فردی میسر می شود. ایده گرفتن، خلاقیت داشتن همراه با چاشنی جسارت می تواند ترکیبات هیجان انگیزی به همراه داشته باشد.

رای دانستن نحوه ست پوشیدن باید رنگ ها را خوب بشناسید. چه رنگ هایی با هم ترکیب های جذابی را تشکیل می دهند. کدام رنگ ها برای فصل خاصی مانند بهار مناسب است. چه مدل مانتویی برای بهار بهتر است. شلوار مناسب برای ست کردن با هر مانتو کدام است. شال یا روسری مناسب هر نوع از استایل چگونه است. کیف و کفش تان را چطور ست می پوشید. چه کفشی برای چه استایلی مناسب است. همه ایتم ها در یک استایل در کنار هم  ترکیبی جذاب یا ناخوشایند را تشکیل می دهند.

انواع استایل بانوان در بهار و تابستان

طراوت و تازگی در طرح های فصل بهار همزمان با زیبایی طبیعت نمایان خواهد شد. به همین دلیل بسیاری از زنان جوان و بانوان میانسال تمام سال را منتظر رسیدن فصل بهار و تابستان و ترکیبات چشم نواز آن هستند. فصل بهار و تابستان باتوجه به رنگارنگ بودن و طرح های مختلف طبیعت، خود منبع بکری از الهام برای طراحان لباس و پارچه می باشد .

در این فصول باتوجه به گرم شدن هوا نوع پارچه ها و استایل ها بیشتر به سمک نازک، خنک و راحت بودن می رود. استایل های مختلفی وجود دارد که افراد باتوجه  به موقعیت های مختلف و کاربردهای متنوع از آن استفاده می کنند. هر دو سبک کلاسیک و رسمی همچنین کژوال و اسپرت در این فصل طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. با کم و اضافه کردن برخی ایتم ها به استایل می توان ترکیب هایی جذاب و چشمگیر را بوجود آورد.

 لذت به پا کردن انواع صندل، مانتو و پیراهن های بلند خنک از تجربه های لذت بخشی است که در این فصل می توان تجربه کرد. استفاده از اکسسوری های رنگارنگ و ایتم های متنوع از مزیت های استایل کردن در این فصول است. در استایل ها، الهام گرفتن از طبیعت کار افراد را در انتخاب اجزا و ایتم های استایل راحت تر می کند.

مدهای محبوب در بهار و تابستان

در این فصل از سال استایل بوهامین یک از پرکاربردترین استایل هاست که علی الخصوص در بانوان کاربرد بسیاری دارد. این استایل در میان افراد بیشتر به سبک هنرمندان شناخته شده است. این سبک از الگوهای متفاوت روی بافت های عجیب طرفداران زیادی دارد. در بهار و تابستان به دلیل گرمی هوا و راحت بودن بوهو، استایل بسیار راحتی است. رنگ های شاخص در این استایل بیشتررنگ خاکی، نارنجی، آبی و سبز روشن و سفید و استفاده از پارچه و الیاف طبیعی است.

لباس های گلدار

استفاده از لباس های گل دار ریز و درشت و رنگارنگ با الهام از طبیعت، اصلی ترین انتخاب ها در انواع استایل بانوان در تابستان هستند. علاوه بر رنگ، طرح و سازگاری با فصل ها، این لباس ها به خوبی جلوه گر ظرافت های زنانه می باشند. در کنار استفاده از رنگ ها در این فصول استفاده از صندل ها همچنین سال و روسری های حریر و نازک تکمیل کننده یک استایل بهاری تابستانه جذاب است.

رنگ های بهاری

رنگ های پاستیلی و شاد از جمله رنگ های منتخب برای فصل بهار و تابستان است. استفاده از رنگ ها در هریک از ایتم ها در پوشش و استایل فرد می تواند به کار رود. مرجانی یکی از رنگ های محبوب در این فصل است.این رنگ از طیف های رنگ نارنجی است و در دسته ی رنگ های شاد و محبوب است که در آرایش صورت نیز بسیار محبوب می باشد. تنوع و عدم محبوبیت در استفاده از رنگ ها در این فصل طیف های چشم نوازی را بوجود می آورد.

مانتو جلوباز و فری سایز

در سال های اخیر مانتوهای جلو باز به یکی از مدهای ماندگار تبدیل شده است. این مدل مانتوها علاوه بر فصل بهار و تابستان انواع مختلف آن در فصول سرد نیز با انواع پارچه ها قابل اجراست. انواع مانتوهای جلو باز با طراحی های مختلف آن را برای استفاده در موقعیت های رسمی و غیررسمی فراهم آورده است. تنوع در مدل و رنگ طیف وسیعی از انواع استایل بانوان را فراهم آورده است.

عینک آفتابی‌های مینمال با طرح‌های هندسی

استفاده از طرح های مینیمال و هندسی در اکسسوری های در سال های اخیر یکی از محبوب ترین مدها در دنیای فشن بوده است. این طرح ها بیشتر در عینک های آفتابی، ساعت های مچی و دستبندها به کار رفته اند. ترکیب های هندسی در اکسسوری ها و استفاده از لباس های رنگی و متنوع ترکیبی جذاب خواهند بود. جالب است بدانید این سبک ها را فرانسوی ها وارد دنیای مد کرده اند.

کیف‌ های حصیری و طرح دار

انتخاب لباس و هرگونه اکسسوری بستگی به سلیقه افراد و کاربرد آن دارد. در سال های اخیر بیشتر برندها از انواع کیف های حصیری، کنفی، گلدوزی شده و اشپالت رونمایی کرده اند. تنوع زیاد این مدل ها در بازار طیف گسترده ای از انتخاب را فراهم آورده است. ترکیب این کیف ها با مانتوشلوارهای خنک و رنگی همچنین صندل های جذاب از زیباترین استایل های بهاری و تابستانی به شمار می آید.

استایل های رسمی و نیمه رسمی

استفاده از کت و شلوار های بلند و کوتاه با طرح های ساده و رنگ های یکدست از بهترین انتخاب ها برای استایل شما در موقعیت های رسمی است. البته لازم به ذکر است که انتخاب یک پالت رنگی مشخص می تواند به استایل کلاسیک شما تنوع و جذابیت خاصی ببخشد. استفاده از حداقل طرح ها و رنگ ها با اکسسوری های کوچک و مینیمال درست ترین انتخاب برای استایل های رسمی همچنین استفاده در محیط کار است.

طرح خال خالی و گلدار ریز از جمله طرح هایی که اگر هوشمندانه به کار برده شود برای شما استایلی خاص به همراه خواهد داشت. رنگ های مناسبی که در این سبک استایل ها می تواند استفاده کرد، مشکی، قهوه ای، سرمه ای، سبز زیتونی و سرمه ای می باشد. البته همانطور که گفته شد اشاره به یک رنگ نیست شما در ایتم های استایل خود می توانید از پالت رنگی و طیف آن رنگ استفاده کنید.

استایل های کژوال و اسپرت

در استایل های کژوال و اسپرت بیشتر اجزا به سمت راحت بودن پیش می روند. بیشترین کاربرد این استایل ها در قرارهای دوستانه، خرید و پاساژگردی و طبیعت گردی می باشد. انتخاب و استفاده از طرح و رنگ ها در این استایل آزادی انتخاب بیشتری را برای فرد به همراه خواهد داشت. استایل فرانسوی و استفاده از طرح های راه راه یکی از گزینه های بهاری است. می توان با ترکیب رنگ های جذاب، زیبایی آن را چند برابر کرد. معمول ترین ترکیب رنگ ها در طرح های راه راه و خال خالی، دو رنگ مشکی و سفید می باشد اما در استایل های کژوال محدودیتی وجود ندارد. استفاده از شلوارهای جین و پارچه ای، لگ و شلوارک ها همچنین کفش های تخت از معمول ترین ست هاست. استایل های ورزشی و خیابانی از ست های جذاب برای بهار دختران و زنان باشد.

/.