مد و فشن

چگونه رنگ شلوار جین را تغییر دهیم ؟ 

پارچه جین یکی از با دوام ترین و مرغوب ترین پارچه هایی است که در تهیه لباس از آن بهره گرفته می شود. به همین دلیل پس از مدتی استفاده ممکن است تمایل به ایجاد تغییراتی در آن داشته باشید و این پرسش برایتان پیش آید که چگونه رنگ شلوار جین را تغییر دهیم؟

در این مقاله سعی در ارائه راهکارهای ساده و خانگی برای این منظور داریم. برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم که چگونه رنگ شلوار جین را تغییر دهیم؟ راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه توضیح داده می شود.

اگر چه روش های صنعتی برای تغییر رنگ پارچه بسیار عدیده هستند، اما ما در این مقاله سعی در ارائه راهکارهای خانگی داریم. سایت که از تولید کنندگان قدرتمند پارچه و پوشاک جین است، در کنار راهکارهای صنعتی، شما را با شیوه های خانگی تغییر رنگ شلوار جین آشنا می کند.

تغییر رنگ شلوار لی

شلوار ها و لباس هایی با پارچه جین، همیشه به دوام بالا و استحکام و البته زیبایی معروف بوده‌اند و طیق اخبار جهانی پارچه جین یکی از پرطرفدار ترین و پر استفاده ترین در جهان است به طوری که در اروپا سالانه میلیارد ها شلوار و لباس جین به فروش می‌رسد و توسط مردم استفاده می‌شود.

همین امر باعث می‌شود تا مدتی بعد از خرید شلوار لی از آن زده شده و تصمیم به دور انداختن بگیریم. اما اگر به شما بگوییم که به راحتی با روش هایی که ما در این سایت به شما آموزش داده ایم می‌توانید رنگ شلوار لی خود را عوض کرده و شلوار خود را نو کنید؛ چه می‌گویید ؟

در این مقاله برای شما بستری فراهم ساخته ایم تا شما به راحتی با استفاده از آن شلوار لی خود را نو کرده و دیگر نیاز به دور انداختن آن نداشته باشید.

چگونه شلوار لی را کم رنگ کنیم؟

یکی از پرسش های شایع در زمینه تغییر رنگ لباس جین، این است که چگونه شلوار لی را کم رنگ کنیم ؟ برای این منظور شما می توانید از مواد طبیعی داخل منزل استفاده کنید. یکی از این ترکیبات لیمو ترش است که می تواند در کمرنگ کردن پارچه جین موثر واقع شود.

در پاسخ جزئی تر به این پرسش که چگونه شلوار لی را کم رنگ کنیم ؟ باید گفت شما می توانید پس از شستن شلوار و گرفتن آب اضافی آن، آن را در تشتی آب که حاوی یک لیتر آب لیمو ترش است، بیندازید و تا زمانی که به رنگ دلخواه خود برسید، شلوار را در این محصول نگه داری کنید. هم چنین استفاده از سنباده در محو کردن رنگ شلوار لی و ایجاد ظاهری مات و کم رنگ تاثیر گذار است.

برای این منظور شلوار را پوشیده و از سنباده در هر قسمتی که می خواهید رنگ آن را محو کنید، استفاده کنید.

تغییر رنگ شلوار لی با وایتکس

شاید بتوان مرسوم ترین شیوه را تغییر رنگ شلوار لی با وایتکس عنوان کرد. برای این منظور شما می توانید در منزل و با استفاده از سفید کننده وایتکس که در هر خانه ای یافت می شود، اقدام به تغییر رنگ پارچه مد نظرتان کنید. برای این منظور از یک اسپری که آن را با وایتکس پر کرده اید، استفاده کنید. هم چنین می توانید برای تغییر رنگ شلوار لی با وایتکس، ابتدا بر روی یک مقوا طرح مد نظر خود را کشیده و با کاتر برش بزنید.

سپس این مقوا را بر روی قسمتی از لباس که مورد نظرتان است قرار داده و با اسپری، وایتکس را بر روی آن بپاشید. هم چنین می توانید کل لباس را به کمک وایتکس بشویید که در این صورت انتظار طرحی منظم بر روی پارچه را نداشته باشید.

تغییر رنگ لباس با وایتکس

اگر از ظاهر شلوار خود و از رنگ آن خسته شدید یا به هر دلیلی از رنگ آن بدتان می آید ، شما به راحتی می توانید رنگ آن را با استفاده از وایتکس عوض کنید. البته که سفید کردن لباس ها با مواد شوینده به مهارت هایی نیاز دارد که اگر درست کار انجام شود، شما به راحتی می توانید یه شلوار جدید داشته باشید.
برای تغییر رنگ شلوار خود به همراه وایتکس باید چند نکته را رعایت کنید :
_ حتما کیفیت پارچه و شلوار خود را در نظر بگیرید زیرا وایتکس شلوار ها و پارچه های نازک را متلاشی می کند
_ همچنین مطمئن شوید که شلوار سوراخ دار یا به اصطلاح زاپ دار نیست زیرا وایتکس می تواند لبه آن را از بین برده و باعث پهن شدن آن شود.

چگونه با وایتکس رنگ لباس را تغییر دهیم ؟

تغییر رنگ شلوار لی با وایتکس یکی دیگر از روش هایی است که برای تغییر رنگ شلوار لی خود میتوانید از آن استفاده کنید. این روش بسیار آسان تر از بقیه روش های تغییر رنگ شلوار لی می‌باشد، زیرا در این روش تنها وسایل مورد نیاز یک سفید کننده یا وایتکس و یک سطل است. به همین دلیل است که از روش های دیگر بسیار آسان تر و کم هزینه تر است. اما در اخر این شما هستید که انتخاب میکنید از کدام روش استفاده کنید و ما اینجا تنها روش های موجود را به شما نشان میدهیم تا شما انتخاب کنید.

در ادامه با تغییر رنگ شلوار لی با وایتکس همرا ما باشید.

برای انجام این کار به چند ماده اولیه همچون :
_ سفید کننده یا همان ( وایتکس )
_ یک سطل یا سینک ظرفشویی

برای سفید کردن لباس خود باید چند مرحله را انجام دهید که بسیار ساده می باشد
مرحله اول : در سطل یا سینک ظرفشویی آب بریزید و سفید کننده را ۳ به ۱ به آب اضافه کنید. منظور از ۳ به ۱ این است که ۳ قسمت از محلول خود آب و ۱ قسمت سفید کننده یا وایتکس باشد

مرحله دوم : شلوار ، لباس یا پارچه جین خود را ۱ تا ۳ ساعت درون این محلول قرار دهید و هر چند وقت یک بار آن را جا به جا کنید.

مرحله سوم : پس از گذشتن مدت زمان مورد نظر لباس خود را خوب آبکشی و بشویید. برای بهتر انجام شدن این مرحله بهتر است آن را درون ماشین لباس شویی قرار دهید. حتما مطمئن شوید که فقط لباس مورد نظر در ماشین لباس شویی وجود دارد در غیر این صورت وایتکس اضافه با دیگر لباس ها ترکیب شده و لکه های سفید روی آن ها ابجاد می کند.

مرحله چهارم و آخر : لباس خود را در فضای باز جلوی نور خورشید خشک کنید. حالا لباس جدید شما آماده است !

شلوارتان را پس از خشک شدن بپوشید و لذت ببرید و دلبری کنید 

سنگ شور کردن شلوار جین

یکی از راه های تغییر رنگ لباس، سنگ شور کردن آن است. سنگ شور کردن شلوار جین در منزل با راهکارهای ساده ای امکان پذیر است که در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم. شما می توانید به منظور سنگ شور کردن شلوار جین برای مدت دو روز آن را در سطلی پر از آب خیس کنید، به نحوی که در این دو روز کلیه قسمت های آن زیر آب باشد.

پس از گذشت این زمان برای سنگ شور کردن شلوار جین با استفاده از سنگ پا و یا یک برس قوی، یکنواخت و پر فشار، طرح هایی را در قسمت های دلخواه پارچه ایجاد کنید. زمانی که به طرح و رنگ دلخواه خود رسیدید، شلوار را در ماشین لباس شویی قرار داده و با آب سرد بشویید و آن را در معرض نور خورشید خشک کنید. با این روش به شلوار جینی سنگ شور شده و جدید خواهید رسید.

همینطور میتوانید با مراجعه به بخش مواد شیمیایی سنگشویی همه موادی که برای سنگشور کردن پارچه استفاده میشود را ببینید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چگونه شلوار لی مشکی را رنگ کنیم ؟

برای عوض کردن رنگ پارچه های جین چند روش وجود دارد که یکی از آن ها ترکیب شلوار با لیمو ترش می باشد. شما می توانید برای عوض کردن رنگ شلوار آن را پس از شستن شلوار و گرفتن آب اضافی آن، آن را در تشتی آب که حاوی یک لیتر آب لیمو ترش است، بیندازید و تا زمانی که به رنگ دلخواه خود برسید، شلوار را در این محصول نگه داری کنید. هم چنین استفاده از سنباده در محو کردن رنگ شلوار لی و ایجاد ظاهری مات و کم رنگ تاثیر گذار است.

برای این منظور شلوار را پوشیده و از سنباده در هر قسمتی که می خواهید رنگ آن را محو کنید، استفاده کنید.

روش دیگر برای عوض کردن رنگ شلوار جین سنگ شویی آن در منزل می باشد که این نیز ساده است و شما عزیزان برای دانستن روش آن و انجام آن به مقاله «روش خانگی سنگ شور کردن لباس جین»  مراجعه کنید.

رنگ کردن شلوار جین یکی از پر پرسش ترین سوالات در بین عوض کردن رنگ شلوار بوده و هست. اما جواب این سوال بسیار آسان است و در دست !

راه های بسیار متنوعی برای این کار وجود دارد که همه این راه ها روش ها برای شما توضیح داده شد و شما می‌توانید با بهره گیری از آن ها رنگ شلوار جین خود را عوض کنید.

همه ما می‌دانیم که شلوار جین به دلیل ضخامت بالایی که دارد بسیار پر طرفدار است و با عمر بالا به همین دلیل است که عوض کردن شلوار جین و یا تزئین آن می‌تواند به تحمل آن برای سالهای طولانی بسیار موثر باشد ! پس اگر شما هم از شلوار جین خود خسته شده اید آن را دور نیندازید بلکه به کمک روش های ما آن را دوباره نو کنید و از آن لذت ببرید.

چگونه رنگ لباس جین را برگردانیم

احتمالا برای شما نیز پیش آمده که پس از شست و شوی لباس مورد علاقه خود می بینید که رنگ آن رفته و این بسیار ناراجت کننده است.
اما جای نگرانی نیست زیرا با رعایت چند نکته زیر می توانید رنگ آن را برگردانده و دوباره از آن استفاده کنید.
اجازه ندهید لباسی که رنگش رفته خشک شود ! زیرا وقتی که خشک شود رنگ روی آن‌ها تثبیت می شود و برگرداندن رنگ آن تقریبا غیر ممکن می شود.
پس تا قبل از خشک شدن آن را دوباره با آب ولرم بشویید. اگر هم لباس مورد نظر رو به خشکی بود آن را مقداری نمناک کنید تا شانس برگرداندن رنگ آن ناممکن نشود.

چگونه از رنگ پس دادن لباس جین جلوگیری کنیم ؟

شما می توانید با رعایت چند نکته از رنگ دادن لباس خود خصوصا لباس های جین جلو گیری کنید :

قرار گرفتن بیش از حد در معرض آب داغ در طول شستشو می‌تواند باعث شود که ماده ثابت‌کننده رنگ از روی پارچه شسته شود. ‏اگر این ماده محافظ شسته شود، دیگر الیاف لباس رنگ را در خود نگه نخواهد داشت. به همین دلیل، در صورت امکان، برای ‏شستن لباس‌های رنگی از کم‌ترین دمای ممکن آب استفاده کنید.‏
برای کنترل رفتار خشن پارچه‌ها با یکدیگر و ساییده نشدن بیش از حد آن‌ها به دیگ شستشو، از چند اصل ساده پیروی کنید: ‏ماشین لباسشویی خود را بیش از حد پر نکنید، جز در موارد ضروری از پاک‌ کننده‌های شیمیایی قدرتمند برای شستشوی ‏لباس‌های رنگی استفاده نکنید، و از شستن لباس‌های ظریف در آب سخت که می‌تواند باعث شکستگی الیاف پارچه شده و ‏منجر به آزاد شدن رنگ شود اجتناب کنید.‏
از استفاده بیش از حد از محصولات سفید کننده، قرار دادن بیش از حد لباس‌ها در معرض نور خورشید، و گرمای بیش از حد که ‏می‌تواند باعث محو شدن و رنگ پس دادن لباس شود، اجتناب کنید.‏
قبل از پوشیدن شلوار جین و یا هر لباسی که فکر می‌کنید ممکن است دچار رنگ رفتگی در اثر سایش شده باشد، آن‌ها را به طور ‏جداگانه بشویید تا رنگ‌های سست از روی الیاف لباس حذف شوند. برای ‏آزمایش میزان ثبات رنگ لباس، کافی است یک ‏پارچه سفید را به سرعت روی الیاف لباس مالش دهید.‏

رنگ کردن شلوار لی

در واقع رنگ کردن شلوار جین به طوری که رنگ آن کامل عوض شود مثلا : نمی توان شلوار جین آبی را به قرمز یا مشکی تغییر رنگ داد. اما جای نگرانی نیست زیرا شما می توانید هم با استفاده روش سنگ شور خانگی و هم استفاده وایتکس رنگ شلوار خود را روشن تر کنید.

شما می توانید فقط با چند مرحله کوتاه و ساده برای روشن تر کردن شلوار خود و ایجاد زیبایی های سنگ شور روی شلوار خود را در منزل سنگ شویی کنید برای دیدن مراحل و انجام آن به مقاله ( روش سنگ شور کردن لباس جین در منزل ) سر بزنید.

یا همچنین شما می توانید با توجه به تعالیم بالا شلوار خود را با وایتکس ( با توجه به آموزش بالا ) شسته و رنگ آن را روشن تر کنید.

رنگ کردن شلوار جین 

همانطور که در بالا گفتیم شما عزیزان برای عوض کردن رنگ شلوار خود یا بهتر بگوییم روشن تر کردن رنگ آن می توانید آن را یا با وایتکس بشویید یا در منل آن را سنگ شور کنید.

رنگ کردن شلوار جین مشکی

اگر به دنبال رنگ کردن شلوار جین مشکی یا روشن تر کردن رنگ آن یا ایجاد حالت های سنگ شور بر روی آن هستید باید یکی از روش های سنگ شور در منزل یا ترکیب آن با وایتکس را انتخاب نمایید که کاملا به دلخواه شما است و اگر روش وایتکس را انتخاب کردید آموزش آن در بالا هست و همیشه ایمنی را رعایت کنید و اگر دوست دارید پارچه خود را سنگ شور کنید به مقاله ( سنگ شویی در منزل  ) مراجعه کنید.

رنگ کردن شلوار جین مشکی

شما عزیزان برای عوض کردن رنگ شلوار جین خود باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باید شلوار جین را کامل بشویید و سپس آن را با وایتکس ترکیب کنید تا رنگ اصلی آن پاک شود و مطمئن شوید هیچ چیز با رنگرزی تداخل نداشته باشد. یادتان باشد که پس از شستشو لازم نیست منتظر خشک شدن آن بشویید زیرا در فرآیند نیاز است تا شلوار مورد نظر مرطوب باشد. برای عوض کردن رنگ شلوار مورد نظر از قابلمه های آلمینیومی استفاده نکنید و از چینی های بزرگ لعاب دار استفاده کنید.
 • برای عوض کردن رنگ علاوه بر وایتکس می‌توانید از سفید کننده های مختلف نیز استفاده کنید. اما ما پیشنهاد می‌کنیم از محصولات حذف رنگ استفاده کنید که مخصوص استفاده قبل از رنگرزی باشد.
 • هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد بر اساس دستورالعمل های خود محصول خریداری شده پاک کننده را داخل قابلمه بریزید و کار را شروع کنید.
 • حتما ایمنی را رعایت کنید در طی انجام مراحل از دستکش استفاده کنید و از هواکش برای کشیدن هوای موجود در محل استفاده از سفید کننده کنید زیرا دود های ایجاد شده از این سفید کننده ها برای بدن انسان خطرناک می‌باشند.
 • پس از اینکه سفید کننده در آب حل شد شلوار مرطوب خود را به قابلمه اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. این کار در طول مودت زمان ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت ادامه دهید.
 • حواستان باشد که آب جوش نیاورد و اگر حس کردید آب در حال جوشیدن است گرما را کاهش دهید.
 • شلواری که رنگش برود به رنگ زرد و یا سفید در خواهد آمد پس در صورت زرد شدن دیگر فرآیند را ادامه ندهید.
 • پس از رفتن رنگ شلوار جین حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا به مدت پنج دقیقه آب خنک شود و پس از آن آب را تخلیه کنید تا تنها جین در قابلمه بماند.
 • پس از تخلیه آب ها، شلوار جین را درون سینک و یا هر جای دیگری با آب داغ بشویید تا همه آب های اضافه آن خارج شود.
 • از آب سرد برای شستن شلوار جین پرهیز کنید!
 • پس از شستشو شلوار جین را درون ماشین لباسشویی قرار دهید تا شلوار را دوباره بشوید و برای رنگرزی آماده شود.
 • برای رنگرزی شلوار جین نیاز به رنگ دارید که این نیز به وزن شلوار بستگی دارد. بصورت کلی شلوار های جین حدودا ۵۰۰ گرم می‌باشد که برای ۵۰۰ گرم به یک بطری کامل از رنگ مایع و ۲ بسته پودر نیاز دارید تا رنگ مورد نیاز را ایجاد کنید.
 • همچنین برای ۵۰۰ گرم باید از ۱۱ لیتر آب استفاده کنید.
 • وقتی آب جوشید باید رنگ را طبق دستورالعمل های شرکت سازنده رنگ به آب جوش اضافه کنید. پس از اضافه کردن رنگ آن را خوب بهم بزنید تا کامل در فضای قابلمه پخش شود.
 • به محلول خود نمک اضافه کنید
 • برای اینکه بفهمید رنگ داخل ظرف به چه شکل درآمده می‌توانید از یک ورق سفید استفاده کنید تا ببینید محلول به رنگ دلخواه در آمده یا خیر ؟
 • شلوار جین مرطوب خود را فشار دهید تا آب اضافه آن خالی شده سپس آن را به محلول رنگی خود اضافه کنید.
 • ۳۰ شلوار جین خود را درون رنگ هم بزنید تا رنگ مورد نظر برسد.

اما بعد از تمام این ها شاید برای شما سوال باشد که ما رنگ از  کجا تهیه کنیم. ( منظور از رنگ ها همان رنگهایی که باید برای عوض کردن رنگ شلوار خود از ان ها استفاده کنید )

احتمالا در منطقه زندگی شما رنگ فروشی هایی وجود داشته باشند که رن مورد نظر شما را داشته باشند، اما اگر در نزدیکی شما خبری از رنگ فروشی و خرید رنگ نبود، میتوانید به راحتی از طریق اینترنت وارد سایت های ارائه کننده رنگ شده و از آن ها محصول مور نظر را سفارش دهید./