اخبار دورنسی

۵ نکته برای خرید شلوار جین با کیفیت بالا

هنگام خرید شلوار جین، کیفیت مهم است. جین لوکس نه تنها احساس بهتری خواهد داشت، بلکه ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت. و در حالی که مارک‌های طراح به احتمال زیاد روی مواد و پارچه درجه یک سرمایه‌گذاری می‌کنند، این لزوماً به این معنی نیست که شما نمی‌توانید شلوار جین‌های ماهرانه‌ای با برچسب قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تر پیدا کنید. ترفند این است که بتوانید چیزهای خوب را از چیزهایی که درزها را پاره می کنند (به معنای واقعی کلمه) تشخیص دهید.

بنابراین دقیقا چه چیزی شلوار جین را با کیفیت می کند؟ و چگونه می توانید تشخیص دهید که جفت کامل را پیدا کرده اید؟ برای کمک به شما، ما چک لیست خرید نهایی شلوار جین را گردآوری کرده‌ایم تا دفعه بعد که به دنبال یک جین جدید هستید آن را با خود ببرید.


۱. پارچه سنگین تر
شلوار جین با کیفیت از جین قوی تر و سنگین تر ساخته شده است. آنها نه تنها باید مجلل به نظر برسند بلکه باید احساس لوکسی نیز داشته باشند. بنابراین هنگام خرید دست به پارچه بزنید. به طور کلی، جدا از شلوار جین تابستانی، جین سبک وزن (یعنی هر چیزی کمتر از ۱۲ اونس) ممکن است با کیفیت پایین تر برابری کند. اگر یک جین جین آن را روی برچسب پیدا نکردید، از یک فروشنده بخواهید. و اگر به صورت آنلاین خرید می کنید، بررسی کنید که آیا وزن پارچه (“سبک”، “متوسط” یا “سنگین”) در توضیحات دقیق محصول ذکر شده است.

شلوار جین سنگین‌تر ممکن است در ابتدا کمی سفت به نظر برسد، اما در نهایت بعد از چند بار پوشیدن نرم می‌شود. با این حال، در صورتی که صبر یکی از ویژگی های شما نیست، می توانید به سادگی با خیس کردن شلوار جین خود در حمامی از سرکه و آب داغ، روند شکستن را تسریع کنید.

۲.دوخت بادوام

دوخت دور لبه ها، جیب ها و درزهای کناری شلوار جین گویای کیفیت آن است. شما به دنبال یک دوخت خوب و سنگین هستید که تحت استرس کشیده نشود، شکافته یا باز نشود. دوختن دو ردیفه (دو ردیف بخیه نزدیک به هم) و دوخت زنجیره ای (دوخت حلقه ای شبیه حلقه های یک زنجیر) هر دو نشانه خوبی هستند که نشان می دهد مقدار TLC اضافی برای ساخت شلوار جین استفاده شده است. با این حال، یک ردیف بخیه نیز خوب است، به شرطی که با نخ ضخیم و بادوام انجام شود.

برای اینکه ببینید آیا یک شلوار جین آن چیزی که لازم است را دارد یا خیر، تست دوام اول را به آن بدهید: به آرامی آن را از قسمت درزها بکشید. اگر می بینید یا می شنوید که رشته ها از هم جدا می شوند، خوب، حدس زدید: ساختار ضعیف دوستان من. و در صورت خرید آنلاین، ویژگی بزرگنمایی (در صورت وجود) برای بررسی جزئیات دوخت مفید است.

۳. کشش

اگر راحتی فرم نام بازی شلوار جین شماست، جین کشدار را به همراه داشته باشید. هنگام خرید کشش، برچسب شلوار جین را از نظر درصد Lycra یا Spandex در پارچه بررسی کنید. شما به دنبال حداکثر ۲ درصد هستید. مسئله این است که، حتی اگر شلوار جین کششی از پارچه ای ساخته شده است که برای کشش و کشش طراحی شده است، اما باید آنقدر کشیده شود (مگر اینکه ژگینگ باشد). به عنوان یک قاعده کلی، ۱ درصد به شما فقط یک نشانه کشش برای راحتی می دهد، در حالی که ۲ درصد به معنای پارچه جذاب تر است. بیشتر از این، می توانید انتظار داشته باشید که شلوار جین کهنه شود یا گشاد شود. و از آنجایی که شلوار جین استریت مناسب است، اگر بین سایزهای جین هستید، سایز را کاهش دهید زیرا ممکن است این پارچه پس از چندین بار پوشیدن گشادتر شود.


۴.جزئیات طراحی

گاهی اوقات برخی از ویژگی‌ها و مواد طراحی روی یک شلوار جین می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید که آیا آنها برای دوام ساخته شده‌اند یا خیر. برای مثال دکمه ها و پرچ های مسی را در نظر بگیرید. دیدن این بچه های کوچک روی یک شلوار جین به شما می گوید که این برند روی ساخت یک محصول خوش ساخت سرمایه گذاری کرده است.

اما یک هشدار: فریب جعلی ها را نخورید. برخی از برچسب‌ها در تقلید از استایل شلوار جین طراح متخصص شده‌اند. بهترین مارک های جین و مقلدهای آن ها می توانند هر دو شلوار جین با جیب های پشتی کانتور داشته باشند، بنابراین همیشه بهتر است به جای تکیه بر جزئیات طراحی، جنس لباس را بررسی کنید. اگر نمی توانید این اطلاعات را در برچسب یا وب سایت شلوار جین پیدا کنید، با احتیاط ادامه دهید. به طور معمول، زمانی که یک برند از مواد باکیفیت برای شلوار جین خود استفاده می کند، آن را معرفی می کند.
۵.قیمت همه چیز نیست (اما نشانه خوبی است)

خرده فروشی، شلوار جین طراح هنوز ارزان نیست. مطمئناً، آنها ممکن است کرم د لا کرم جین باشند، اما آیا این واقعاً توجیه می‌کند که باید برای یک ماه آینده کاپ اونودلز بخورید تا بتوانید یک جفت بخرید؟ به عنوان جایگزین، اجازه دهید جین طراح قطب نما با کیفیت شما باشد.

ادامه دهید و از امتحان کردن چند جفت جین طراحی شده لذت ببرید. حتی اگر قصد خرید آن ها را نداشته باشید، به شما این امکان را می دهند که تصوری از احساس پارچه جین با کیفیت بالاتر داشته باشید. نمی خواهم دروغ بگویم، این می تواند خطرناک باشد، زیرا، خوب، چه کسی از شلوار جین مناسب دور می شود؟ اما اگر قدرت اراده دارید، می‌توانید آنچه را که در اتاق تزیین آموخته‌اید بردارید و آن را روی برچسب‌های میان‌رده با کیفیت خرید به کار ببرید. نمادین سازگار با محیط زیست، دو مورد از محبوب‌های ما هستند.

“طول منظم” روی شلوار جین به چه معناست؟
گاهی اوقات، شلوار جین با یک حرف بعد از شماره سایز می آید.
مخفف یک تناسب معمولی است، در حالی که “L” یک تناسب بلند (برای کسانی که قد بلندتر هستند) و “S” اندازه کوتاهتر یا کوچکتر است.

هر چند وقت یکبار باید شلوار جین را بشویید؟
شلوار جین معمولاً می تواند چندین بار پوشیدن را بدون شستشو تحمل کند، اما به عنوان یک قانون کلی، اگر به طور مداوم آنها را می پوشید، هر سه هفته یکبار آنها را بشویید (اگر فعال هستید بیشتر). اگر آنها شلوار جین مخصوص هستند (یعنی بسیار باکیفیت یا سفارشی)، حتی می توانید تا شش ماه بدون شستن بمانید./