راهنمای خرید

مشکلات خرید و انتخاب شلوار جین

در این اینجا قصد داریم تا در رابطه با تنوع مدل شلوار جین زنانه و مشکلاتی که حین خرید و انتخاب شلوار جین با آن روبرو می‌شوید مطالب و نکات حائز اهمیتی برایتان عنوان کنیم، از این رو خواهشمندیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تنوع مدل شلوار جین زنانه

شلوار جین زنانه دارای تنوع بالایی در برش، طرح و رنگ آن‌ها وجود دارد. هر فردی می‌تواند با توجه به سلیقه خود شلوار مورد نظر را انتخاب کند. به دلیل تنوع بالایی که در طرح‌ها و برش شلوارهای زنانه وجود دارد، باید به نکات ریزتری در انتخاب شلوار توجه کنید. شلوارهای زنانه از نظر فاق و نوع خاص برش در قسمت ران با شلوارهای جین مردانه متفاوت است. در ادامه به انواع شلوارهای زنانه که با مدل‌های مختلفی وجود دارند اشاره می‌کنیم.

 شلوار جین فلر کات

 این نوع شلوار شباهت‌هایی با شلوار بوت کات دارد ولی کمی تنگ‌تر از آن است. این شلوار از کمر تا زانو تنگ است واز زانو به پایین کمی گشاد می‌شود که در اصطلاح به آن می گویند که شبیه به قیف است. به طور معمول این شلوار را می‌توان در هر موقعیت و زمانی استفاده کرد و از مد نمی‌افتد.

 شلوار جین بوت کات

 همانطور که گفته بودیم مشابه شلوار فلرکات است و فرق آن در این است که در قسمت مچ پا تنگ‌تر می‌باشد. این شلوار در قسمت ران‌ها تنگ و چسبان بوده و در قسمت زانو مخروطی شکل است که از زانو به پایین کمی گشاد می‌شود.

شلوار جین دمپا گشاد

 این شلوار در قسمت ران‌ها چسبان و از زانو به پایین گشاد می‌شود. در سال‌های قبل آقایان و خانم‌ها هر دو این مدل شلوار را می‌پوشیدند. شلوارهای پاچه گشاد توسط دریا نوردان هم پوشیده می‌شد. آن‌ها به دلیل داشتن پاچه‌های گشاد این شلوار می‌توانستند به راحتی چکمه‌های خود را زیر آن بپوشند.

 شلوار لوله تفنگی

 شلوار لوله تفنگی یا فیت کات از بالا تا پایین تنگ و چسبان است که مورد استقبال خیلی از افراد هم قرار گرفته است. این شلوار برای خانم‌هایی که قد بلندی دارند و ران‌های کوچکی دارند خیلی زیباتر است. این شلوار را می‌توانید با کفش پاشنه بلند یا چکمه‌های پاشنه بلند بپوشید که شکل زیبایی را به خود می‌گیرد.

 شلوار جین راسته

 این نوع شلوار جین از بالا تا پایین یک سایز دارد و نه خیلی تنگ است و نه گشاد. این شلوار در هر زمانی می‌تواند مناسب پوشیدن باشد تا جایی که فرم اندامتان با پوشیدن این شلوار تناسب داشته باشد.

مشکلاتی در خرید

همانطور که گفتیم مشکلاتی در خرید و انتخاب شلوار جین زنانه وجود دارد که به۳ مورد آن اشاره می‌کنیم.

 ترس از عدم تناسب بدن

 مشکلی که خیلی از افراد هنگام خرید شلوار با آن مواجه می‌شوند این است که کمر چاق و پاهای لاغری دارند یا پاهای چاق و کمر باریک. اگر شما هم جزو افرادی هستید که رم بدنتان به این شکل است. بهتر است دنبال یک شلوار دست دوز باشید و از خرید شلوار جین آماده خودداری کنید.

 طول شلوار جین مناسب شما نیست

 مشکل دیگری که هنگام خرید و انتخاب شلوار جین با آن مواجه خواهید شد این است که برخی خانم‌ها قد کوتاهی دارند و شلوار برایشان بلند است و برخی دیگر قد بلندی دارند و شلوار برایشان کوتاه است.

 با یک همراه به خرید بروید

 شما با بردن یک همراه می‌توانید نظر او را در رابطه با شلواری که انتخاب کرده‌اید بپرسید. البته باید این را در نظر بگیرید که اگر بخواهید شلوارهای مختلفی را انتخاب کنید و تمام آن‌ها را بپوشید، ممکن است همراهتان خسته شود به همین دلیل بهتر است قبل از رفتن به خرید برای این مسئله فکری بکنید./