اخبار دورنسی

نحوه انتخاب شلوار جین با رنگ مناسب

اگر قصد خرید یک یا چند جفت شلوار جین جدید را دارید، ممکن است تعجب کنید که کدام رنگ را انتخاب کنید. هنگامی که آنها در ابتدا بیش از یک قرن پیش اختراع شدند، شلوار جین معمولاً دارای رنگ آبی روشن بود. با این حال، در سال‌های بعد، تولیدکنندگان رنگ‌های بی‌شماری دیگر را معرفی کرده‌اند. در حالی که آبی محبوب ترین رنگی است که در آن شلوار جین ساخته و فروخته می شود، شما می توانید این لباس کلاسیک را در رنگ های سیاه، سفید، سبز، قرمز، زرد و تقریباً تمام رنگ های اصلی دیگر پیدا کنید. با این همه رنگ های مختلف، چگونه می دانید کدام یک را انتخاب کنید؟ اگر برای انتخاب یک رنگ خاص مشکل دارید، به خواندن ادامه دهید تا نحوه انتخاب شلوار جین با رنگ مناسب را بیاموزید.

گاه به گاه در مقابل رسمی

هنگام انتخاب رنگ، زمان و نحوه پوشیدن شلوار جین را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید آن‌ها را به عنوان بخشی از یک لباس غیررسمی مانند دویدن در شهر بپوشید، آبی روشن ممکن است بالاترین سطح کاربردی را ارائه دهد. آبی روشن که به عنوان شستشوی روشن نیز شناخته می شود، ترکیبی از آبی سنتی و سفید است. تن روشن این رنگ آن را برای لباس های غیر رسمی مناسب می کند.

از طرف دیگر، اگر قصد دارید شلوار جین خود را به عنوان بخشی از یک لباس رسمی بپوشید، ممکن است بخواهید نیلی را انتخاب کنید. نیلی سایه تیره تری از آبی است که به شما اجازه می دهد ظاهر رسمی تری داشته باشید. من لزوماً یک شلوار جین نیلی را در یک مراسم کراوات مشکی نمی پوشم، اما با این وجود می توانید با استفاده از لباس مناسب آن را بپوشید. برای مثال، می‌توانید یک پیراهن دکمه‌دار – یا اگر یک زن هستید – برای ایجاد لباس رسمی‌تر بپوشید. در ترکیب با رنگ نیلی شلوار جین شما، به شما کمک می کند ظاهری زیباتر داشته باشید.

رنگ کفش

چه نوع کفشی (یا چکمه) را با شلوار جین خود می خواهید بپوشید؟ شما باید به این سوال پاسخ دهید تا شلوار جین را به رنگ مناسبی انتخاب کنید که با بقیه لباس شما همخوانی داشته باشد. اگر یک جفت کفش قهوه‌ای دارید که ترجیح می‌دهید آن را به صورت روزمره بپوشید، باید از انتخاب شلوار جین مشکی خودداری کنید. مشکل شلوار جین مشکی، حداقل در این مورد، این است که مشکی با قهوه ای همخوانی ندارد. در مقابل، مشکی و قهوه ای با هم برخورد می کنند تا ظاهری نامناسب ایجاد کنند. به جای انتخاب شلوار جین مشکی، شلوار جین را به رنگی انتخاب کنید که با قهوه ای هماهنگ یا منسجم باشد. بله، شلوار جین در قهوه ای و رنگ های خنثی مشابه موجود است. با این حال، شلوار جین آبی روشن نیز با کفش های قهوه ای مطابقت دارد. صرف نظر از این، هنگام خرید یک شلوار جین جدید باید رنگ کفش خود را در نظر بگیرید.

نگهداری

رنگ شلوار جین شما بر میزان نگهداری آنها تاثیر می گذارد. به طور کلی، رنگ‌های تیره‌تر نسبت به رنگ‌های روشن‌تر به زمان و کار بیشتری برای حفظ نیاز دارند. به عنوان مثال، یک شلوار جین مشکی ممکن است پژمرده شود، مگر اینکه اقدامات لازم را برای محافظت از آنها انجام دهید. شلوار جین رنگ روشن هنوز هم ممکن است محو شود، اگرچه مدت زمان بیشتری طول می کشد تا این روند اتفاق بیفتد. و حتی اگر یک شلوار جین رنگ روشن محو شود، تفاوت قابل توجهی یا در غیر این صورت قابل توجه نخواهد بود. با شلوار جین تیره، باید آنها را از داخل بشویید و همچنین از لباس های محافظ رنگ استفاده کنید تا از محو شدن آنها محافظت کند. این کار زیاد نیست، اما هنوز هم بیشتر از چیزی است که برای شلوار جین رنگ روشن مورد نیاز است.

ژاکت یا لباس بیرونی

اگر قصد دارید شلوار جین جدید خود را در زمستان امسال بپوشید، در نظر داشته باشید که با چه نوع کت، ژاکت یا لباس بیرونی آنها را می پوشید. چرا این مهم است؟ خب، خیلی ها ترجیح می دهند شلوارهایی همرنگ کت خود بپوشند. این در واقع مبنایی است که کت و شلوار مردانه مدرن بر آن بنا شده است. یک کت و شلوار دو تکه از شلواری با یک ژاکت همرنگ تشکیل شده است. شما می توانید همین اصل را در لباس های روزمره خود نیز اعمال کنید. هنگام پوشیدن شلوار جین، به پوشیدن ژاکتی همرنگ فکر کنید. برای مثال، اگر شلوار جین مشکی می پوشید، باید یک ژاکت مشکی بپوشید. اگر شلوار جین نیلی می پوشید، باید ژاکت نیلی بپوشید. بنابراین، ایده خوبی است که در مورد کتی که با آن شلوار جین جدید خود را می پوشید فکر کنید و شلوار جین را به همین رنگ انتخاب کنید.

تک رنگ در مقابل دو رنگ

در سال‌های اخیر، برخی از تولیدکنندگان شروع به طراحی شلوار جین خود با دو رنگ کرده‌اند تا فقط یک رنگ. آنها که به عنوان شلوار جین دو رنگ شناخته می شوند، جایگزین جالبی برای شلوار جین سنتی هستند. اگرچه انواع مختلفی وجود دارد، اما اکثر شلوارهای جین دو رنگ دارای یک رنگ در جلو و رنگ دوم در پشت هستند. این یک سبک منحصر به فرد است که به شما امکان می دهد خود را از بقیه متمایز کنید. تنها نقطه ضعف آن این است که شلوار جین دو رنگ در مورد اینکه چه چیزی می توانید آن را بپوشید محدودتر است.

سبک شخصیPersonal Style

شاید مهم ترین نکته ای که در انتخاب رنگ جین باید به آن توجه کنید، استایل شخصی شما باشد. هیچ دو نفری دقیقاً استایل مشابهی ندارند. بنابراین، هیچ رنگ “بهترین” برای شلوار جین وجود ندارد. این واقعا به استایل شخصی شما بستگی دارد و اینکه از پوشیدن چه رنگ هایی بیشتر لذت می برید. برخی از افراد سبک گاه به گاه را با محوریت رنگ‌های روشن ترجیح می‌دهند، در حالی که برخی دیگر سبک رسمی‌تر را با محوریت رنگ‌های تیره ترجیح می‌دهند. سبک شخصی شما مهم نیست؛ فقط مهم است که شلوار جین را به رنگی انتخاب کنید که نشان دهنده سبک شخصی شما باشد.

نام تجاری

در نهایت، مارک یک شلوار جین ممکن است بر کیفیت رنگ آن تأثیر بگذارد. مارک‌های معتبر و سطح بالا مانند آنهایی که در اینجا در MakeYourOwnJeans ارائه می‌شوند، برای ماندگاری طراحی شده‌اند. در نتیجه، لازم نیست نگران محو شدن رنگ آنها به این زودی باشید. از سوی دیگر، شلوار جین بی کیفیتی که توسط سایر خرده فروشان عرضه می شود، احتمالا کم رنگ می شود. بنابراین، اگر قصد خرید شلوار جین با رنگ های تند یا روشن را دارید، از یک برند معتبر و رده بالا استفاده کنید. این یک سرمایه گذاری هوشمندانه است که به شما امکان می دهد از شلوار جین خود استفاده بیشتری ببرید. و از آنجایی که توسط یک برند معتبر ساخته شده است، شلوار جین تا مدت ها پس از خرید و پوشیدن، رنگ اصلی خود را حفظ می کند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *