مد و فشن

نحوه ترسیم الگوی پایه شلوار را بیاموزید

او که مدتها در انتظار آموزش الگوی شلوار اولیه بود بالاخره آمد! با دیگر آموزش های الگوی اولیه من همراهی خوبی خواهد داشت. شما می توانید آنها را اینجا پیدا کنید.

این الگو به عنوان نقطه شروع برای انواع طرح های مختلف شلوار زنانه عمل می کند. مورد علاقه شخصی من شلوار palazzo است.

اندازه گیری ها
طبق معمول، از اندازه گیری هایی که برای پیش نویس الگوی اصلی شلوار نیاز دارید شروع می کنیم.

دور کمر
دور باسن
طول کمر تا باسن
عمق فاق
طول کمر تا زانو
طول کمر تا مچ پا
از میان اینها، عمق فاق احتمالاً دشوارترین است. اگر اشتباه متوجه شوید، شلوار شما مناسب نیست. اندازه گیری را در حالت نشسته روی یک صندلی انجام دهید. پشت خود را صاف نگه دارید. شما باید یک کش به دور کمر خود ببندید تا به نقطه شروع صحیح برای اندازه گیری برسید. سپس بین کمر و صندلی صندلی اندازه گیری کنید.

 1. ۰.۵ سانتی متر به سمت داخل در گوشه سمت چپ بالا اندازه گیری کنید و ۱ سانتی متر به سمت پایین مربع کنید. این نقطه را به خط باسن وصل کنید تا خط جلویی شلوار را ایجاد کنید.

در گوشه بالا سمت راست ۴ سانتی متر به سمت داخل اندازه بگیرید. از خط باسن تا این نقطه خط بکشید و مانند تصویر ۲.۵ سانتی متر به سمت بالا ادامه دهید. این خط c.back است.

 1. خطوط c.front و c.back را با اضافه کردن منحنی فاق به پایین ادامه دهید. قسمت جلویی باید فقط کمی خمیده باشد، در حالی که منحنی فاق عقب باید عمیق تر باشد.
 1. اکنون می توانید خط کمر را بکشید: ½ اندازه دور کمر / ۲ + ۱.۵ سانتی متر برای جلو و ½ اندازه گیری دور کمر / ۲ + ۰.۵ سانتی متر برای پشت را محاسبه کنید.

به عنوان مثال: ۳۷cm/2 = 18.5cm +1.5cm = 20cm (جلو) و ۳۷cm/2 = 18.5cm + 0.5cm = 19cm (پشت).

این اندازه‌گیری‌ها یک دارت به عرض ۲ سانتی‌متر را در نظر می‌گیرد که در پشت قرار می‌گیرد. خط کمر جلو کمی پهن تر از پشت است.

هر دو خط کمر در امتداد خط افقی که در ابتدا کشیده اید ختم می شود. خط کمر در کمر بیشتر است زیرا برای نشستن به طول بیشتری نیاز دارید.

 1. خط کمر را به خط باسن با یک خط مستقیم، هم جلو و هم پشت متصل کنید. منحنی لگن را بعدا ترسیم می کنیم.
 2. می دانید شلوارهای کلاسیک چگونه در وسط ساق خود چین دارند؟ خوب، به آن خط چین گفته می شود. همچنین دانه های شلوار است.

برای اینکه بفهمید کجاست، فاصله بین نقاط A و B را در امتداد فاق قطعه جلویی اندازه بگیرید و آن را به دو نیم تقسیم کنید. مربع بالا و پایین برای تکمیل خط چین/خط دانه.

سپس فاصله درز کناری و خط چین قطعه جلو را اندازه بگیرید و برای قطعه پشتی نیز از همین اندازه استفاده کنید.

 1. در مرحله بعد، سجاف شلوار را بکشیم. سمت جلو کمی کوچکتر از پشت است، زیرا ساق پا به فضای بیشتری نیاز دارد. بنابراین در مورد دور سجاف تصمیم بگیرید و آن را به دو قسمت تقسیم کنید.

در این مثال، برای شلوار سایز M، دور کل ۴۶ سانتی متر است (برای مرجع). بنابراین، به دو بخش تقسیم می شود، ۲۳ سانتی متر است.

برای جلو، ۱ سانتی متر کم کنید. برای پشت، ۱ سانتی متر اضافه کنید. پهنای سجاف را به طور مساوی در دو طرف خط دانه علامت بزنید.

در اینجا، سجاف جلو ۲۲ سانتی متر، ۱۱ سانتی متر در دو طرف خط دانه است. خط سجاف پشت ۲۴ سانتی متر، ۱۲ سانتی متر در دو طرف خط دانه است.

 1. با شروع از درز قطعه جلو، ابتدا سجاف را تا نقطه فاق با یک خط مستقیم به هم متصل کنید. سپس ۱ سانتی متر در سطح زانو وارد کنید و نقطه را علامت بزنید. فاصله بین این نقطه و خط دانه را در امتداد خط زانو اندازه بگیرید تا یک علامت راهنما برای درز کناری نیز به دست آورید. (دو طرف ساق شلوار بین مچ پا و زانو یکسان است.)
 2. درز نهایی قطعه جلو را بکشید: یک خط مستقیم از مچ پا تا سطح زانو و سپس یک خط منحنی کمی به سمت داخل بکشید تا درز در نقطه فاق کامل شود.
 3. در مورد درز کناری، دوباره یک خط مستقیم از مچ پا تا سطح زانو بکشید و سپس با یک خط کمی خمیده مانند تصویر ادامه دهید. ابتدا یک منحنی به سمت داخل، سپس به سمت بیرون. شما باید یک خط صاف داشته باشید که تا سطح فاق ادامه یابد و سپس می توانید با اضافه کردن یک خمیدگی جزئی باسن، درز کناری را کامل کنید.
 4. حالا دوباره از اندازه گیری زانو قسمت جلو استفاده کنید. فقط ۱ سانتی متر اضافه کنید و علامت های راهنما را در دو طرف خط دانه در سطح زانو قسمت پشتی امضا کنید.

درز و درز کناری تکه پشت را به همان روشی که با قطعه جلو انجام دادید کامل کنید. این درز اکنون می تواند خمیده تر باشد.

 1. یک دارت به طول ۱۰ سانتی متر و عرض ۲ سانتی متر در وسط کمر اضافه کنید.
 1. در نهایت منحنی های دور کمر را ترسیم کنید. خط کمر باید هم در جلو و هم از قسمت عقب با زاویه راست شروع شود.

بررسی الگوی اصلی شلوار
دو قطعه الگو را کپی کنید و بررسی کنید که طول درزهای کناری و درزهای جلو و عقب یکسان باشد:

تکه های الگو را یکی روی دیگری، سمت راست کنار هم قرار دهید و ابتدا درزها را از خط زانو تا خط پاچه و سپس از روی زانو تا نقطه فاق “پیاده کنید” و خطوط را با هم یکسان کنید تا خط سجاف و فاق به نرمی بین قسمت ها حرکت کنند. قطعات جلو و عقب اگر انجام این کار باعث شود منحنی فاق عقب را کمی پایین بیاورید، اشکالی ندارد. درز پشتی منحنی‌تر است، بنابراین احتمالاً بلندتر از درز جلویی است.

سپس درزهای کناری را ابتدا از خط زانو به سمت سجاف و سپس از خط زانو تا خط کمر “راه بروید” و خطوط را با هم یکسان کنید تا خط سجاف و کمر به نرمی بین قسمت های جلو و پشت حرکت کنند.

می توانید یک کمربند صاف برای شلوار خود درست کنید. قطعه الگو مستطیلی است که عرض آن دو برابر ارتفاع بند کمر (حداکثر ۳ + ۳ سانتی متر) و طول آن ½ دور کمر است. محل درز کناری را با یک بریدگی مشخص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *