اخبار دورنسی

نحوه ترکیب و تطبیق رنگ ها در لباس های خود – راهنمای چرخ رنگ نهایی

اگر می‌خواهید چرخه رنگ مد را درک کنید، پس، دوست من، قطعاً در مکان مناسبی هستید زیرا ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. امروز در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه رنگ ها را به خوبی با هم تطبیق دهید تا کاملاً با شما مطابقت داشته باشند. مهم است که درک بهتری از نحوه کار رنگ ها داشته باشید زیرا می توانید ظاهر خود را در نتیجه رنگ هایی که برای لباس های خود انتخاب می کنید ایجاد کنید یا آن را تغییر دهید. اگر رنگ ها به خوبی کنار هم قرار نگیرند، هر چقدر هم که لباس شما گران باشد، ظاهر شما آنطور که می خواهید ظاهر نمی شود. اما نگران نباشید زیرا پس از مطالعه این مقاله، کاملاً با چرخ رنگ مد آشنا خواهید شد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به پایین پیمایش کنید و آنچه را که ما برای شما آماده کرده ایم بررسی کنید. پس برو جلو!

چگونه بفهمیم چه رنگ هایی را با هم هماهنگ کنیم؟

استفاده از رنگ های مناسب و تطبیق کامل آنها می تواند معامله گر باشد. انتخاب رنگ مناسب برای لباس چیزی است که شما را متمایز می کند. و به همین دلیل است که رنگ و تئوری‌های آن نه تنها برای لباس‌ها، بلکه برای هر چیز دیگری مانند فضای داخلی، مو، آرایش و بسیاری موارد دیگر محور هستند.

برای توضیح بیشتر این موضوع، اجازه دهید ابتدا اساس کل این تئوری رنگ را درک کنیم.

چرخ رنگ

چرخ رنگ برای اولین بار توسط اسحاق نیوتن در قرن هجدهم اختراع شد، زمانی که او سعی کرد طیف رنگی را در یک چرخ متراکم کند و رابطه بین آنها را به صورت بصری نشان دهد. چرخ به دسته های زیر تقسیم شده است. در حالی که ما بر استفاده از آن برای لباس ها و لباس ها تمرکز خواهیم کرد، این نظریه جهانی است و تقریباً برای هر چیزی که با رنگ ها سروکار دارد کاربرد دارد.

رنگهای اصلی
اینها قرمز، زرد و آبی هستند. برای دستیابی به این سایه ها نمی توان دو رنگ را با هم ترکیب کرد. همه چیز دیگر از این رنگ ها گرفته شده است.

رنگ های ثانویه
رنگ های ثانویه ترکیبی از رنگ های اصلی هستند. بنابراین، قرمز + زرد = نارنجی، قرمز + آبی = بنفش و آبی + زرد = سبز.

رنگ های سوم
این رنگ ها ترکیبی از رنگ های اصلی و فرعی هستند. با ترکیب این رنگ ها، سایه هایی مانند نعناع، ​​رنگ های آبی، مرجانی و غیره به دست می آید.

رنگ های گرم و سرد

رنگ های خنثی

رنگ های خنثی به خودی خود قابل توضیح هستند. آنها فقط خاموش، ساده و رام هستند. سیاه، خاکستری، سفید، مایل به سفید، مایل به قرمز و غیره در دسته خنثی قرار می گیرند.

اصول تطبیق رنگ ها چیست؟

یک اصل اساسی برای ست کردن لباس‌هایتان یا هر چیز دیگری، ترکیب رنگ‌هایی است که هماهنگ هستند. و این همان چیزی است که باید هنگام طراحی یا چیدن لباس هایمان به خاطر بسپاریم.

در اینجا نحوه مطابقت با آنها آورده شده است.

قرمز و سبز، بنفش و زرد، آبی و نارنجی – رنگ‌های مکمل، همانطور که از نامش پیداست، وقتی با هم ترکیب شوند بهترین عملکرد را دارند. اینها دقیقاً مخالف یکدیگر در چرخه رنگ هستند. آنها ممکن است جسورانه به نظر برسند، اما خروجی ها عالی خواهند بود. اگر دقت کنید لباس بهاره و تابستانه شما بیشتر با استفاده از رنگ های مکمل طراحی شده است. در حالی که برخی ممکن است علیه این مفهوم استدلال کنند، اما در واقع یک موضوع انتخابی است زیرا برخی دوست دارند اظهارات جسورانه ای داشته باشند.

تطبیق دو یا سه سایه پیوسته روی چرخه رنگ که به خوبی با یکدیگر ترکیب می شوند، تطبیق رنگ مشابه نامیده می شود. وقتی کل لباس را بر این اساس کنار هم می گذارید، هم چشمگیر و هم شیک به نظر می رسد. اگر نمی‌دانید که چگونه کت نارنجی یا شتری خود را مدل دهید، یک سایه در دو طرف رنگ در چرخه رنگ انتخاب کنید و با آن کار کنید.

سه گانه
ترکیب رنگ هایی که در چرخه رنگ از یکدیگر فاصله دارند “سه گانه” نامیده می شود. آنها با هم عالی به نظر می رسند، اما برخی ممکن است استدلال کنند که می توانند OTT باشند. با این حال، شما می توانید سایه های خاموش این رنگ ها را برای آرایش لباس خود انتخاب کنید. یک جفت بار سبز با تاپ صورتی پاستلی و اکسسوری یا کفش آبی پودری پیچیده و خوش سلیقه به نظر می رسد.

[ بخوانید : چگونه کفش های خود را با لباس ست کنید ]

مطالب مرتبط: با شلوار قرمز چه بپوشیم

نگه داشتن آن در خانواده شعاری است که باید به خاطر بسپارید. ایمن ترین راه برای انجام این کار، ترکیب سایه های مختلف یک رنگ است. با این حال، به ناچار خیلی زود یکنواخت و خسته کننده می شود. به یاد دارید که چگونه رنگ های مکمل را مورد بحث قرار دادیم؟ (قرمز و سبز، بنفش و زرد، آبی و نارنجی.) با ترکیبی از این رنگ ها بازی کنید. وقتی کنار هم قرار می گیرند عالی به نظر می رسند.

Ombre همه چیز را از مدل مو و کیک گرفته تا هنر و دکور ناخن و همچنین لباس‌ها را به دست می‌گیرد. لباس‌های مهمانی، لباس‌های ساقدوش یا فقط یک شلوار جین ساده و تاپ در ombre می‌تواند سرها را برانگیزد. کاهش سایه های یک رنگ به ترتیب صعودی یا نزولی عالی عمل می کند. اگر از لباس‌های جدا ورزشی استفاده می‌کنید، باید همه آن‌ها را در کنار هم قرار دهید و بالا، پایین، کفش‌ها و لوازم جانبی همگام شوند. برای مهمانی‌های کریسمس یا زمستانی لباس‌های آمبره بپوشید، کاملاً با تم و آب و هوا همخوانی دارد.

اگر یک لباس چاپ شده یا طرح دار است، اجازه دهید چاپ تمام شود. چاپ ها و الگوها معمولاً ترکیبی از یک یا چند رنگ هستند، بنابراین باید آن را کنار بگذارید. لوازم جانبی را در همسایگی نگه دارید؛ رنگ های بیشتر فقط آن را دست و پا چلفتی تر و سرکش تر می کند.

یکی دیگر از ترفندهای تجارت این است که هر رنگی را که با دقت انتخاب می کنید متعادل کنید. هر کاری که متناسب با آن انجام شود، روشی بی‌دردسر برای هماهنگ کردن لباس شماست. همانطور که می گویند، زیاده روی در هر چیزی به هیچ وجه خوب نیست.

اگر رنگ پریده یا زرد رنگی دارید، رنگ‌هایی را از سمت سردتر پالت انتخاب کنید، مانند خاکستری، آبی سرمه‌ای، سایه‌های مختلف سبز، آبی، زمردی، شرابی و غیره. اگر رنگ پوستتان عمیق‌تر است، می‌توانید آن را بکشید. سایه های روشن یا گرم تر قهوه ای، مرجانی، عسلی، طلایی، کهربایی، مایل به قرمز و غیره را انتخاب کنید، زیرا در این رنگ پوست شگفت انگیز به نظر می رسند. همه گفته‌ها و انجام‌ها، یک راه ایده‌آل برای انجام این کار این است که همیشه تعادلی بین رنگ‌های گرم و سرد ایجاد کنید. همین امر در مورد آرایش چشم شما نیز صدق می کند.

برخی از افراد ترجیح می‌دهند که با انتخاب رنگ‌هایشان کم‌رنگ شوند و در نهایت فقط سایه‌های خنثی را انتخاب می‌کنند. اگر این شما هستید و نمی خواهید به شدت تغییر کنید، از یک رنگ سرد یا گرم استفاده کنید و بقیه موارد را خنثی بگذارید. همیشه بهترین کار این است که آن را به همین شکل نگه دارید!

اینفوگرافیک: راهنمای چرخ رنگ نهایی برای لباس شما

برخی از افراد استعداد طبیعی در ست کردن لباس های رنگی مناسب با هم دارند. اما اگر شما برعکس هستید، ما چیزی برای شما داریم. سه قانون ساده برای انتخاب رنگ لباس وجود دارد. آنها را دنبال کنید و همیشه شبیه ملکه ای خواهید بود که واقعا هستید.

اینفوگرافیک زیر را بررسی کنید تا راهنمای چرخ رنگ نهایی لباس های خود را بیابید.

راهنمای چرخ رنگ نهایی برای لباس های شما (اینفوگرافی)

لباس پوشیدن فقط به معنی انداختن تکه های لباس تصادفی روی بدن نیست. این در واقع یک هنر است و نیاز به تلاش اندیشمندانه دارد. مطمئنا چرخه رنگ مد چشم خیلی ها را باز کرده و باعث شده است که اهمیت رنگ ها و ترکیب آنها را در لباس ببینند. این مهم است که بدانید چگونه رنگ ها را با لباس های خود ترکیب و هماهنگ کنید تا شخصیت خود را بهتر نشان دهید. پائولا فارینا، استایلیست شخصی می‌گوید: «در صورت شک، یک متخصص برای آنالیز رنگ پیدا کنید. یکی از راه‌های فهمیدن اینکه کدام رنگ‌ها مناسب‌تر هستند، نگاه کردن به رگ‌هایتان است. رگهای سبز برابر با ته رنگ گرم و رگهای آبی برابر با ته رنگ سرد است. علاوه بر این، اگر سایه‌های رژ لب مرجانی بیشتر به شما می‌آیند، پوستی گرم دارید و اگر سایه‌های توت‌فرنگی به شما خوب می‌آیند، پوست شما ته رنگ سردی دارد. بنابراین، به سراغ رنگ‌های مشابه بروید.»

به عنوان یک پوشنده، باید بتوانید در رنگ های لباس خود احساس راحتی کنید و اجازه دهید در مورد شما صحبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *