اخبار دورنسی

نحوه پوشیدن شلوار جین پاره: برای بزرگسالان…

ما نه جین مضطرب را در کت‌واک ندیده‌ایم و نه رژه‌ای از افراد مشهور که آن را در اینستاگرام می‌پوشند برگزار شده است. اما این هفته شلوار جین پاره شده به یکی از بزرگترین ترندهای مد در شبکه های اجتماعی تبدیل شد.

همه اینها از یک منبع بعید ناشی می شود: سیاستمدار هندی تیرات سینگ روات، پس از اینکه او این نگاه را با فقدان اخلاقی در جوانان یکی دانست. وزیر ارشد ایالت اوتاراکند در توصیف زنی که در یک پرواز ملاقات کرده بود، این پیشنهاد عجیب را مطرح کرد: “شما یک سازمان غیردولتی را اداره می کنید، شلوار جین پاره شده را می پوشید، در جامعه حرکت می کنید، بچه ها با شما هستند، چه ارزش هایی خواهید داشت. آموزش بده؟» او گفت.

البته این یک ایده مضحک است، و من با هر کسی که معتقد است خوب است به زنان بگوید چه چیزی می توانند بپوشند و چه چیزی نمی توانند بپوشند، اعتراض می کنم، به خصوص کسانی که آشکارا به طور مثبت به جامعه کمک می کنند. و فراموش نکنیم که بسیاری از مردان در هند با موضوع ما شلوارک می پوشند – حتی نخست وزیر نارندرا مودی. باید بدون مشکل باشه.

تعداد زیادی از زنان هندی همین احساس را دارند. از زمانی که سخنان راوات به تیتر خبرها تبدیل شد، صدها نفر با به اشتراک گذاشتن عکس هایی از خود با شلوار جین پاره در رسانه های اجتماعی، از جمله بازیگران، معماران و حتی سیاستمداران، پاسخ دادند.

شلوار جین پاره که درست انجام شود، یک کمد لباس آخر هفته است. اگر اشتباه انجام شود، آنها می توانند کمی قربانی مد به نظر برسند. بنابراین برای هر کس دیگری که در همبستگی با زنان هندی آنها را دوباره به کمد لباس هایشان معرفی کند، این قوانین ناگفته است:

کمتر، بیشتر است
اولین دستور شلوار جین پاره این است که پارگی و پارگی را به حداقل برسانید. اگر به دنبال یک جفت با بیش از چند سوراخ یا نواحی آسیب دیده باشید، این خطر را دارید که به نظر برسید که با دستگاه کاغذ خردکن اداری برخورد ناخوشایندی داشته اید.

آن را معتبر نگه دارید
با محدود کردن آنها به مناطقی که شلوار جین شما واقعاً ممکن است پاره شود، اطمینان حاصل کنید که پارگی ها شبیه واقعی هستند. یعنی چسبیدن به ناحیه زانو. ریپ ها باید افقی بوده و عرض آن بیشتر از چند اینچ نباشد. برای قدیمی ترین شلوارهای جین، وینتیج بهترین راه است. برای Levi’s مقرون به صرفه، فروشنده Brag Vintage و Etsy Detour Vintage را بررسی کنید، در حالی که برند لوکس Re/Done از جین قدیمی برای ایجاد شلوار جین جدید در برش‌های امروزی استفاده می‌کند.

دوبرابر نکنید
اگر روی زانوی چپ سوراخ دارید، نباید سوراخی در سمت راست وجود داشته باشد. همین امر در مورد تکه های خرد شده و فرسوده نیز صدق می کند. فرسودگی زندگی واقعی هرگز متقارن نیست.

شما چیزی رو گرفتید که قیمت ش رو پرداخت کردید
حقیقت تاسف بار این است که جین مضطرب ارزان اغلب می تواند ارزان نیز به نظر برسد، زیرا پاره شدن و محو شدن آن می تواند کمی سنگین باشد. شلوار جین گران‌قیمت که با جین ممتاز ساخته شده‌اند نیز بهتر پیر می‌شوند. با این حال، نیازی به هزینه گزافی ندارید – برندهای با قیمت متوسط ​​مانند Levi’s و Madewell به درستی محو می شوند.

بقیه ظاهر را صیقلی نگه دارید
جین مضطرب ظاهری بی‌تردید جوان است – اما هیچ مانعی برای پوشیدن آن‌ها وجود ندارد. فقط با ترکیب کردن شلوار جین پاره شده خود با تکه های کلاسیک ظاهر زیبا را حفظ کنید. یک بلیزر زیبا که روی یک بافتنی یقه کاراملی انداخته می‌شود، به‌علاوه کفش‌های کتانی درشت، روشی است که بزرگسالان می‌توانند آن‌ها را حمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *