راهنمای خرید

چند نکته برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان

یکی از پرکاربردترین لباس های موجود در بازار لباس های جین و کتان می باشند که نحوه درست شستن آنها تاثیر زیادی در طول عمر آنها دارد. برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان باید به چند نکته توجه کرد تا از دوام و ماندگاری شلوار کاسته نشود. همواره در خشکشویی ها از بهترین مواد برای شست و شوی لباس های جین و کتان استفاده می شود تا کیفیت و رنگ پارچه ثابت بماند. با شست و شوی درست شلوارها می توانید در حفظ رنگ شلوار جین و کتان گامی محکم بردارید.

شلوار جین

شلوارهای جین از پارچه هایی با جنس دنیم دوخته می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. این پارچه ها از راه های بسیار ریز و نسبتا ضخیم و خشن ساخته می شود که بسیار مقاوم بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این شلوارها نام خود را از شرکت تولید کننده خود به نام لی گرفته است. امروزه شلوارهای لی و کتان محبوبیت بسیار زیادی نه تنها در میان جوانان بلکه در میان همه افراد جامعه دارند. شست و شوی این لباس های بسیار اهمیت دارد و بیشتر افراد در زمان شست و شو برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان تلاش می کنند اما با شست و شوی غلط باعث از بین رفتن رنگ شلوارها می شوند و عمر آنها را کاهش می دهند. ما در اینجا چند راهکار برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان بیان می کنیم تا در زمان شست و شو آنها را رعایت کنید.

شست و شوی درست برای حفظ رنگ شلوار جین

در مرحله اول زمانی که تصمیم به شست و شوی شلوارها می گیرید برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان بهتر است این لباس ها را به صورت جداگانه از سایر لباس ها بشویید. رعایت این نکته یکی از مهم ترین نکاتی است که برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان اهمیت دارد. همیشه در زمان شست و شوی لباس ها ما سعی می کنیم تا لباس ها را یک زمان و با هم در ماشین قرار دهیم تا نه تنها در زمان صرفه جویی کنیم بلکه مصرف انرژی را کاهش دهیم. اما این موضوع باعث می شود رنگ های لباس ها با هم ترکیب شوند و کارایی خود را از دست بدهند. به همین منظور توصیه می کنیم که برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان آنها به صورت مجزا از سایر لباس ها بشویید.

استفاده از آب سرد برای شست و شو

بهتر است بدانید که یکی از مواردی که در حفظ رنگ شلوار جین و کتان شما کمک می کند، استفاده از آب سرد می باشد. آب داغ و جوش باعث از بین رفتن رنگ شلوارهای شما می شوند و به گونه ای می توان گفت که قاتل اصلی لباس های شما هستند. در زمان شست و شوی لباس های خود برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان باید از آب سرد استفاده کنید تا کیفیت رنگ خود را از دست ندهند. هر چقدر آب شما داغ تر باشد کارایی و عمر شلوار جین و کتان شما کاهش می یابد و دیگر قادر به استفاده از آنها نخواهید بود.

شلوار جین و کتان خود را پشت و رو کنید

همانطور که می دانید هر چقدر لباس های لی و کتان را شست و شو دهید باعث کاهش عمر این لباس ها می شوید و این لباس ها با مرور زمان رنگ های طبیعی خود را از دست می دهند. زمانی که احساس می کنید شلوارهای لی و کتان شما نیاز به شست و شو دارند، بهتر است که برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان و جلوگیری از سایش آنها در حین شست و شو، آنها را پشت و رو کنید و  بعد داخل ماشین قرار دهید. با انجام اینکار هیچ گونه سایشی ایجاد نمی شود و در حقیقت گام موثری برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان خود بر می دارید.

استفاده از شوینده ها و پودرهای مناسب

امروزه شوینده های بسیار زیادی وارد بازار شده اند که بعضی از آنها مخصوص لباس های جین و کتان هستند. برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان خود می توانید از مواد شوینده و پودرهای مناسب استفاده کنید. هیچ وقت سعی نکنید برای از بین بردن لک ها از مواد شوینده قوی استفاده کنید، چرا که هر چقدر شوینده قوی تر باشد رنگ لباس زودتر از دست می رود. البته بهتر است بدانید که ما توصیه می کنیم که هرگز از صابون ها برای شست و شوی لباس های جین و کتان خود استفاده نکنید.

استفاده از سرکه برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان

یکی از بهترین مواردی که برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان توصیه می شود استفاده از سرکه می باشد. سرکه در تثبیت و حفظ رنگ شلوار جین و کتان بسیار اهمیت دارد و از بی رنگ شدن آنها جلوگیری می کند. بهتر است زمانیکه می خواهید لباس های جین و کتان خود را شست و شو دهید، مقداری سرکه به آن اضافه کنید و رنگ این لباس ها را تا حدودی ثابت نگه دارید. با اضافه کردن سرکه نه در حفظ رنگ شلوار جین و کتان تلاش می کنید، بلکه قدرت پاک کنندگی را نیز افزایش می دهید و لباس های تمیزتری تحویل می گیرید.

چند نکته برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان

بهتر است زمانیکه شلوارهای جین و کتان خود را شست و شو می دهید از خشک کن استفاده نکنید. برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان خود و جلوگیری از چین و چروک شدن آنها بهتر است آنها را در یک محیط باز و دور از نور خورشید پهن کنید. گردش هوا شلوار شما را خشک می کند.

بهتر است بدانید که هر چقدر لباس های خود را بشویید عمر آنها کاهش می یابد. برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان بهتر است آنها را کمتر شست و شو دهید و زمانیکه احساس می کنید بو می دهند آنها را در یک محیط باز پهن کنید تا بوی آنها از بین برود.

در صورتی که احساس می کنید قسمتی از شلوار جین و کتان شما کثیف شده است، می توانید فقط همان قسمت را شست و شو دهید و در حفظ رنگ شلوار جین و کتان خود تلاش کنید.

 برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان خود در زمان شست و شو بهتر است آنها را با دست بشویید و از ماشین استفاده نکنید.

 یکی از بهترین راه ها برای حفظ رنگ شلوار جین و کتان شما استفاده از خشکشویی می باشد. در خشکشویی ها از بهترین مواد برای شست و شوی لباس استفاده می کنند که رنگ آنها ثابت باقی می ماند.

/.