اخبار دورنسی

انواع دوخت جین

کوک زنجیری چیست؟

دوخت زنجیره ای نوعی دوخت است که توسط چرخ خیاطی یا گلدوزی تولید می شود. نام دوخت زنجیره ای از ظاهر حلقه مانند حلقه زنجیره ای آن می آید. در دوخت، دوخت زنجیر دارای یک خط دوخت در سمت بالا و یک دوخت حلقه مانند زنجیر در سمت پایین است.دوخت زنجیره ای تک، دو و سه سوزن در لباس های جین و لباس های مشابه ساخته شده است. معمولاً روی درزهای با فشار زیاد که اغلب دارای کشش هایی مانند درزهای صندلی مرکزی، یوغ ها، درزهای پانل، درزها و بند کمر هستند، یافت می شود. سوزن سه گانه بیشتر در لباس کار استفاده می شود. کشش در بخیه پارچه را به سمت انقباض جزئی می کشد و اجازه می دهد کمی کشش پیدا کند. یکی از موارد مورد علاقه در تولید پوشاک است زیرا یک دوخت بادوام قوی ایجاد می کند که در صورت نیاز به راحتی می توان آن را باز کرد. کشش یک جلوه کوبنده تزئینی ایجاد می کند که به ویژه روی درزها و لبه های جین قابل مشاهده است، زیرا پارچه علائم پیری، شستشو و سایش را نشان می دهد.

دورنسی، طرحی نو برای بانوان امروز

سجاف چیست؟

لبه زنی فرآیند دوخت کوتاه کردن طول یا تکمیل لبه پایینی یک شلوار جین یا شلوار است. Hemming از روشی استفاده می کند که لبه پارچه خام دهانه های پا را در خود دوبار تا می کند تا یک لبه صاف تمیز ایجاد کند.

کوک زنجیری چیست؟

کوک زنجیری زمانی است که یک شلوار جین یا شلوار با چرخ خیاطی دوخت زنجیر بسته می شود. لبه اکثر شلوارهای جین به طور سنتی با دوخت زنجیره ای در حدود ۱/۲ اینچ بالای لبه پایین دوخته می شود. برخی از سازندگان انتخاب می‌کنند که ارتفاع سجاف را بلندتر یا کوتاه‌تر به‌عنوان انتخاب زیبایی‌شناختی طراحی کنند. عکس زیر نمونه ای از سجاف زنجیر دوخته شده با سجاف در اندازه سنتی است.

چرا برخی از شلوارهای جین با دوخت معمولی در لبه آن ساخته می شوند؟

ما شلوار جین بدون دوخت زنجیر را عمدتاً در کار برندهای جین تازه کار یا طراحان بی تجربه در دسته جین می بینیم. با این حال، همان طور که در لبه زیر شلوار جین Levi’s دیده می شود، نوافیت بودن یک قانون نیست. حتی بزرگ‌ترین برندهای معروف گاهی اوقات از کارخانه‌هایی استفاده می‌کنند که به تولید جین‌های ارزان قیمت عادت دارند و معمولاً از دوخت زنجیره‌ای استفاده می‌کنند، اگر این تصمیم طراحی نباشد.

برای روشن بودن، نمی‌دانیم چرا هر برندی عمداً از دوخت معمولی در لبه‌های آن استفاده می‌کند، به‌خصوص اگر برندهای جین معتبری باشند، با این حال، برخی از آن‌ها به این کار معروف هستند. A.P.C را بگیرید به عنوان مثال، که یک برند فرانسوی بزرگ است که به طور کلی دارای یک مشتری تحصیلکرده برای جین است و برای مدت طولانی در ساخت شلوار جین بسیار موفق بوده است. آنها عمداً انتخاب می‌کنند که یک تاشو سجاف بزرگ‌تر از اکثر شلوارهای جین داشته باشند، به علاوه از یک دوخت تک سوزنی (مدل شلوار) استفاده می‌کنند. این بدیهی است که یک انتخاب زیبایی شناختی است.

گفته می شود، مشتریانی که A.P.C را برای ما ارسال می کنند. شلوار جین برای سجاف کردن یا باریک کردن، تقریبا همیشه درخواست دوخت زنجیر سنتی و اندازه سجاف دارند. به ندرت مشتریان تغییر یافته ما درخواست ساخت سجاف به سبک شلوار می کنند، که ممکن است بینشی از تفکر علاقه مندان ایالات متحده باشد.(دورنسی، طرحی نو برای بانوان امروز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *