اخبار دورنسی

۸ ترفند برای تشخیص یک تکه لباس خوش دوخت

اجازه ندهید مغازه های گران قیمت شما را گول بزنند. برای پیدا کردن لباس های خوش دوخت، به دنبال این نشانه های پنهان کیفیت باشید.

سخت افزار در وضعیت خوبی قرار دارد

به دنبال زیپ فلزی با قلاب، گیره یا دکمه در بالا باشید تا در جای خود ثابت بماند. زیپ باید با یک پلاک مخفی باشد و باید به آرامی بالا و پایین حرکت کند. آن را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که زیپ نرمی دارد و گیر نمی کند. برای انواع دیگر سخت افزارها، مانند دکمه های فلزی و ویژگی های طراحی، یک تست بافت سریع به آنها بدهید. آیا احساس سبکی به نظر می رسد یا از پلاستیک ساخته شده است؟ سخت افزار باکیفیت وزنی برای آن خواهد داشت.

کاملاً محض نیست
فرقی نمی‌کند که بالاپوش برای بیرون رفتن شبانه یک دختر باشد یا یک بعد از ظهر در دفتر، شفافیت نشان‌دهنده نسبتا خوبی است که برای دوام ساخته نشده است. مواد سبک و گران قیمت مانند ابریشم و ترمه از این امر مستثنی نیستند. قبل از خروج از رختکن، دست خود را زیر پارچه بگذارید و آن را نزدیک نور بگیرید. اگر بتوانید طرح کلی دست خود را ببینید، احتمالاً لباس در بیشتر نورها شفاف خواهد بود.

پارچه طبیعی است
پارچه‌های طبیعی مانند پنبه، پشم، ترمه و ابریشم نسبت به پارچه‌های مصنوعی مقاومت بیشتری دارند. استثناها: جین و لباس های ورزشی. برای تناسب راحت‌تر، شلوار جین را می‌توان با Lycra ادغام کرد تا کمی کشش به آن‌ها بدهد. پلی استر، نایلون و اسپندکس همگی پارچه های عالی برای پوشیدن تمرین هستند.

همراه با لوازم یدکی است
به گزارش About.com، دکمه‌های یدکی و نخ‌های منطبق نشان می‌دهند که طراح مطمئن است لباس به اندازه‌ای باقی می‌ماند که نیاز به تعمیرات جزئی داشته باشد.

درزهای آن محکم دوخته شده است
Recovering Shopaholic پیشنهاد می‌کند که آیتم را از داخل بچرخانید و به آرامی یکی از درزهای کناری آن را بکشید. اگر می توانید نور روز را بین بخیه ها ببینید، نشانه این است که لباس ممکن است در آزمون زمان مقاومت نکند. لباس‌های باکیفیت دارای درزهای محکم‌تر و تعداد بخیه‌های زیاد در هر اینچ هستند که باعث می‌شود سوراخ‌ها و گیر کردن نخ‌ها سخت‌تر شود.

از بخش مردان آمده است؟

به طور کلی، ژاکت های پشمی و ترمه مردانه نسبت به ژاکت های مشابه از بخش زنان ضخیم تر و با کیفیت تر هستند. همین موضوع در مورد پیراهن های دکمه دار نیز صدق می کند. با این حال، اگر می‌دانید که هرگز نمی‌توانید آن کالا را به خیاط ببرید، به خرید لباس در اندازه و نوع خود ادامه دهید.

تست چین و چروک را پشت سر می گذارد
قبل از خرید یک کالا، آن را در دست خود خرد کنید و رها کنید تا ببینید چند چروک ایجاد می شود. اگر می‌دانید که در زود بیدار شدن برای نصب میز اتو عالی نیستید، در صورت عدم موفقیت در این تست، آن را روی قفسه بگذارید. برای پنبه ۱۰۰ درصدی که به راحتی چروک می شود، نسخه های بدون چروک یا ترکیبات پنبه ای را امتحان کنید./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *