مد و فشن

اشتباهات رایج در انتخاب و پوشیدن شلوار جین(برای خانم ها)

اشتباه بد خانم ها در پوشیدن شلوار جین پوشیدن پیراهن و شلوار جین هم رنگ است، لزوما نیاز به انتخاب پیراهن و شلوار براساس رنگ آن‌ها نیست، بر عکس تضاد در انتخاب رنگ آن‌ها و پوشیدن رنگ‌های مختلف، ظاهر شما را زیباتر و کامل‌تر نمایان می‌سازد زمانی تازدن دمپای شلوار جین مناسب جلوه می‌کند که فرصتی برای دوختن و مرتب کردن پاچه‌های شلوار بلند خود ندارید و یا بخواهید در ظاهرشان تغییری دهید. به هر حال، دمپای شلوار باید به طور مرتب و راسته برش بخورد. حتی توصیه می‌گردد که انگشت شست را روی سجاف شلوار قرار دهید تا بتوانید فاصله‌ی مساوی را بر روی هر دو دمپای شلوار اندازه بگیرید. شلوارهایی که با نیم بوت پوشیده می شوند،پاچه های شلوار نباید روی نیم بوت یا چکمه های با ساق کوتاه قرار بگیرد. اگر شلوار جین حدود نیم تا ۱ سانت بالاتر از نیم بوت شما قرار بگیرد، ظاهر زیباتری دارد، شما نباید کورکورانه از مد روز پیروی کنید بلکه در پوشیدن لباس بایستی ویژگی‌های فرم بدن خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شلوار جین پاچه گشاد باید طوری انتخاب شود که پاچه‌های شلوار از قسمت زانو گشاد می‌شوند. اگر گشادی خیلی از بالاتر باشد و از قسمت باسن شروع شود، می‌تواند ظاهری خنده دار از دختران کوتاه قد بسازد در حالی که این مدل در دختران بلند قد و لاغر عالی به نظر می‌رسد.

اگر شما شلوار جین فاق متوسط را تا روی باسن پایین آورید، ظاهر شیک و گاهی بزرگتر از اندام واقعی خود خواهید داشت. به هر حال اگر بلندی قد شما به اندازه‌ی پارامتر‌های بلندی قد نیست، ارزش پوشیدن این مدل شلوار جین را ندارد. به همین دلیل این سبک می‌تواند فرم بدن را نیز بد شکل نشان دهد.

(شلوار‌های جین چسبان و بلند) امروزه در حالی که شلوار‌های جین سه ربع، مد روز است، شلوار‌های جین چسبان با تاخوردگی در قسمت مچ پا کمی قدیمی‌تر به نظر می‌رسد و باید دم پای شلوار را کوتاه کرد.

(شلوار جین فاق کوتاه با تاپ نیم تنه) توصیه می‌شود که تاپ نیم تنه را با شلوار جین فاق بلند بپوشید، در غیر این صورت ظاهری گستاخانه به نظر می‌رسید. حتی اگر شکم کاملا صافی دارید، باید بدانید کجا و چه زمانی مناسب است که آن را به نمایش بگذارید.

(شلوار جین پاچه گشاد با بلندی نامناسب) بلندی ایده آل شلوار‌های جین پاچه گشاد ۱.۲۵ سانتی متر بالاتر از کف زمین است. پاچه‌های کوتاه‌تر شلوار می‌تواند ظاهر شلخته ای ایجاد می کند و شما چاق و پا‌های شما را پر‌تر نشان دهد. در حالی که پاچه‌های بلند شلوار روی زمین کشیده می‌شود و ظاهری ناخوشایند را نمایان می‌کند.

/