راهنمای خرید

تفاوت شلوار مام استایل و مام فیت چیست؟

مام فیت و مام استایل

شلوار جین در قرن هجده میلادی با به عرصه وجود گذاشت، زمانی که شرکت هایی مانند لی وایس ، کالوین راجرز و ژاکوب دیویس نمونه های اولیه آن را تولید کردند و بیشتر ملوانان از آن استفاده میکردند. البته بدلیل مقاومت خوبی که این پارچه داشت مناسب برای کار در معدن نیز بود. لباس های زیادی از این پارچه تولید شد اما بیشترین مصرف آن در تولید شلوار است، واژه ی جین یا  به معنای آبی از جنوای ایتالیا آمده است و نام پارچه ای از جنس کتان با بافت راه راه ضخیم است، که به آن پارچه دنیم نیز گفته می شود. در ایران این پارچه را بنام لی نیز می شناسند، در دهه ۱۹۵۰ استفاده از این شلوار در بین نوجوانان بعنوان اعتراض به بزرگتر ها بابت استفاده نکردن از شلوار جین اتفاق افتاد و بعد در میان مردم رواج پیدا کرد و امروزه  فقط در آمریکا سالانه ۱۴ میلیارد دلار جین خریداری می کنند، شلوارهای اولیه جین خیلی گشاد بودند و در ست مردانه زیپ آن در جلو و ست زنانه آن زیپ شلوار در کنار قرار داشت و از پرچ های مسی برای افزایش مقاومت در لبه های جیب آن استفاده کرد.

شلوار مام استایل:

این شلوار مدتی است که دوباره به دنیای مد بازگشته و مجدد مورد استفاده قرار گرفته است. ویژگی مهم است شلوار فاق بلند و کمری آن است که بالای ناف بسته می شود و در قسمت ران و ساق پا گشاد است، بالا بسته شدن کمری باعث می شود که باسن شما کشیده تر بنظر بیاید و فرم بدن شما را زیباتر می کند. پارچه این شلوار غیر کشی بوده و در قسمت مچ پا کمی تنگ تر می شود.

این شلوار بیشتر برای خانم هایی که کمی اضافه وزن دارند پیشنهاد میشود چرا که بالا بستن کمری آن باعث جمع شدن شکم و پهلو شده و دیگر نیازی به استفاده از گن نیست،

افرادی که چاق هستند اما قد کوتاهی دارند ترجیحا نباید از این مدل شلوار جین استفاده کنند.

شلوار مام فیت

شلوار جین مام فیت نیز دارای فاق بلند است و کمری آن از بالای ناف بسته می شود (مشابه با شلوار مام استایل)، اما بلحاظ جنس پارچه میتواند از پارچه هایی با ضخامت متفاوت و حتی پارچه کشی دوخته شود. این شلوار ها می توانند مدل راسته یا اسکینی باشند.

تفاوت مام فیت و مام استایل

میتوان مهمترین تفاوت دو شلوار مام فیت و مام استایل را در قسمت ران و ساق پا دانست، شلوار مام استایل دارای ران و ساق گشاد و مام فیت دارای ران و ساق جذب یا گشاد است، تشابه آنها در فاق بلند و کمری آن است که بالای ناف بسته می شود.

شلوار های مام فیت و مام استایل با اینکه در گذشته های دور تربودند اما دوباره به دنیای مد بازگشته اند و هر دو طرفداران خاص خودشان را دارند و هر کسی حداقل یکی دو عدد از این مدل شلوار های جین را در کمد لباس خود دارد ارد ، مخصوصا اینکه خانم هایی که کمی اضافه وزن هم دارند بدلیل اینکه استایل آنها را زیباتر و باسن را کشیده تر نشان میدهد  تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند، شما چطور؟ تجربه استفاده از این شلوارها را اگر دارید با ما در میان بگذارید.