راهنمای خرید

موارد تاثیرگذار در قیمت شلوار جین

قیمت شلوار جین

همه ما یک شلوار جین موردعلاقه داریم – نرم، به‌درستی پوشیده شده، با کشش مناسب برای در آغوش گرفتن تمام منحنی‌های شما. اما باقیمت‌هایی که می‌تواند آن‌قدر متغیر باشد، واقعاً چقدر باید برای یک جین عالی هزینه کنید؟

اینگری ویلیامز، استایلیست و نویسنده مد یکی از طرفداران جین است که می‌گوید ۹۹ درصد مواقع می‌توان او را با شلوار جین پیدا کرد.

“شما باید آنچه را که بودجه شما اجازه می‌دهد خریداری کنید. ویلیامز می‌گوید اگر می‌توانید یک شلوار جین ۳۰۰ دلاری بخرید که دوست دارید و به طرز شگفت‌انگیزی به شما می‌آید، فکر می‌کنم باید این کار را انجام دهید زیرا هزینه هر پوشیدن آن بسیار سودمند خواهد بود. اما جین‌های بسیار خوبی در بازار وجود دارد که در محدوده مالی پایین‌تری هستند و به همان اندازه خوب به نظر می‌رسند.

میانگین قیمت شلوار جین در شهرها یا حتی مناطق مختلف می‌تواند متفاوت باشد. اما ویلیامز می‌گوید که یک جین خوب هنوز هم ممکن است ارزش صرف هزینه بیشتر از  میانگین را داشته باشد تا آن پارچه بادوام و تناسب مناسب را به دست آورید. اگرچه ممکن است انتخاب جفت ارزان‌تر، تصمیم مالی هوشمندانه‌تری به نظر برسد، اما اگر جفت گران‌تر شکل و رنگ خود را مدت طولانی‌تری نگه دارد، به‌وضوح خرید بهتری است و اگر واقعاً به دنبال خرید یک جین گران‌قیمت هستید، مطمئن شوید که سبک کلاسیکی را انتخاب کنید که برای سال‌ها جزء اصلی کمد لباس شما باقی بماند.

اما هزینه و تناسب تنها عواملی نیستند که باید در نظر گرفته شوند. جو جین، یک استایلیست اهل تورنتو، می‌گوید که در برخی موارد، شلوار جین ممکن است گران‌تر باشد، اگر از نظر اخلاقی و پایدار تولید شود، و این باعث می‌شود که پرداخت مالی  ارزش بیشتری داشته باشد.

صنعت جین به دلیل ناپایدار بودن بدنام است. طبق مطالعه Levi’s در سال ۲۰۱۵، ۲۹۱۲ لیتر آب برای تولید یک شلوار جین متوسط استفاده می‌شود و بسیاری از کارخانه‌های تولید جین نیز در حال ریختن رنگ‌ها و مواد شیمیایی به بدنه‌های آبی اطراف دستگیر شده‌اند. اما اکنون، برندهای بیشتری وجود دارند – از جمله  Everlane،  Outland ، و یوگا جین‌های ساخت کبک –  که  شیوه‌های تولید پایدار را برای تعداد کمی  یا همه محصولات خود اتخاذ کرده‌اند.

جو جین، استایلیست اهل تورنتو و مدافع شلوار جین اوتلند می‌گوید: «مردم می‌خواهند برای حفظ اخلاقی‌تر و پایدارتر نگه‌داشتن چیزها، کمی پول بیشتری خرج کنند. من فکر می‌کنم دیدن برخی از این برندها با این روش‌های جدید تولید جین و دادن این فرصت به مصرف‌کننده برای حمایت از آن، شگفت‌انگیز است.»

نتیجه نهایی؟ برای تهیه یک شلوار جین خوب نیازی به‌صرف هزینه زیادی ندارید، فقط کمی وقت بگذارید تا آن جین مناسب را برای خود پیدا کنید. در اینجا چند نکته برای کمک به جستجوی شما برای خرید نهایی (و مقرون‌به‌صرفه) وجود دارد.

پارچه مناسب

وقتی نوبت به‌تناسب و فرم می‌رسد، پارچه مناسب در نهایت می‌تواند یک شلوار جین را بسازد یا آن را بشکند. درحالی‌که اخیراً شلوار جین ۱۰۰ درصد نخی به سبک وینتیج افزایش‌یافته است، ویلیامز توصیه می‌کند از جین‌هایی استفاده کنید که حداقل دو درصد کشش داشته باشد تا کمی تنفس به شما بدهد و راحت‌تر و متناسب‌تر باشد.

سبک مناسب خود را بیابید – اما با برش‌های مختلف آزمایش کنید

مدل‌های جین زیادی برای انتخاب وجود دارد، و ارزش آن را دارد که گزینه‌های خود را بررسی کنید تا مدلی را پیدا کنید که برای شما جذاب‌تر است. یکی از سبک‌هایی که ویلیامز فکر می‌کند  در اکثر فرم‌های بدن نادیده گرفته می‌شود، برش ساق پا پهن است. ویلیامز می‌گوید: «اغلب نادیده گرفته می‌شود و دارای مزیتی است که برخی از انواع دیگر شلوار جین ندارند.»

چند شلوار جین نیاز دارید؟

بستگی به این دارد که  هر روز شلوار جین بپوشید یا فقط گاهی از آن استفاده کنید. برای ویلیامز، اگر شلوار جین زیاد پوشیده شود، هرگز نمی‌توانید شلوار جین زیادی داشته باشید. مانند هر تصمیم دیگری در مورد کمد لباس، ابتدا آنچه را که در کمدتان است ارزیابی کنید. به طور منظم چه چیزهایی را می‌پوشید و چند ماه است که فلان لباس را نپوشیده‌اید؟ پس از لحظه تأمل، سبک زندگی، بودجه و روال لباسشویی خود را در نظر بگیرید و اگر خرید هنوز منطقی است، آن را دنبال کنید. یک تصویر کوچک جین خوب این است که سه تا چهار جفت در طیف وسیعی از مدل‌ها داشته باشید، از لباس‌های جین با کمر بلند گرفته تا جین مشکی یا سفید.

انتهای مطلب/