راهنمای خرید

۱۰ پارچه برتر برای شلوار شما (راهنمای کامل)

10 پارچه برتر

شلوار جزء جدایی ناپذیر استایل تقریباً همه است. آنها اسب‌های کار کمد لباس هستند که اغلب مکرر و سنگین می‌پوشند. به همین دلیل است که انتخاب پارچه مناسب برای شلوار مهم است – انتخاب پارچه نامناسب می‌تواند به این معنی باشد که شلوار شما مناسب به نظر نمی رسد یا در طول زمان ماندگاری ندارد.

در این مقاله نحوه انتخاب پارچه شلوار عالی و همچنین ۱۰ پارچه موردعلاقه ما برای شلوارهای شیک و بادوام را بررسی خواهیم کرد.

چه چیزی یک‌پارچه را برای شلوار خوب می‌کند؟

هنگام دوخت شلوار، مهم است که قبل از شروع پروژه، انتخاب پارچه خود را به دقت در نظر بگیرید. ویژگی‌های خاصی وجود دارد که باید از آنها مطمئن شوید تا بدانید که پارچه یک شلوار شیک و بادوام می‌سازد.

ویژگی‌های مهم پارچه‌های شلوار خوب

شلوارها نسبت به بسیاری از پیراهن‌ها بسیار شرایط سخت تری را تجربه میکنند- آنها باید در راه رفتن و حرکت کردن و همچنین نشستن روی سطوح مختلف که ممکن است به مرور زمان روی پارچه سفت شوند، مقاومت کنند. این بدان معنی است که پارچه برای شلوار باید محکم و بادوام باشد، به خصوص برای شلوارهای معمولی که زیاد استفاده می‌شود.

شما می‌خواهید پارچه‌هایی را انتخاب کنید که نسبتاً متراکم بافته شده باشند، که به داشتن پارچه‌ای قوی‌تر کمک می‌کند. پارچه‌های سنگین‌تر و ضخیم‌تر نیز انتخاب‌های عالی برای شلوارهای غیررسمی هستند.

همچنین مهم است که پارچه‌ای را انتخاب کنید که شکل خود را از دست ندهد یا به مرور زمان کشیده نشود. اطمینان حاصل کنید که پارچه شما کمی کشش طبیعی و بازیابی الاستیک خوب داشته باشد تا بدون اذیت حرکت کند.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که احتمالاً در تقریباً هر پارچه شلواری می‌خواهید، مقاومت در برابر چروک است. شلوار باید حرکت زیادی را تحمل کند – خم شدن زانوها، نشستن، راه رفتن – که باعث ایجاد انواع چین‌وچروک های ناخوشایند در پارچه‌های مستعد چروک می‌شود. پارچه‌های ضخیم‌تر یا آن‌هایی که درصدی از الیاف مصنوعی دارند، اغلب نسبت به پارچه‌های نازک‌تر ساخته شده از الیاف ۱۰۰% طبیعی (به ویژه کتان یا کنف) در برابر چروک مقاوم‌تر هستند.

وزنه‌های پارچه‌ای برای دوخت شلوار

هنگامی که به دنبال پارچه‌های شلوار در فروشگاه‌های پارچه فیزیکی می‌گردید، می‌توانید پارچه‌ها را احساس کنید و ایده خوبی از این که هر کدام برای چه نوع شلواری مناسب است، به دست آورید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید پارچه‌های عالی را آنلاین پیدا کنید! وقتی پارچه‌هایی را برای ساخت شلوار به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنید، می‌خواهید وزن هر یک را بررسی کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا مناسب پروژه شما است یا خیر.

این وزن ها معمولاً بر حسب گرم در متر مربع (gsm یا g/m 2 ) یا اونس در یارد مربع (oz یا oz/yd 2 ) ذکر می‌شوند. نکته کلی که باید به خاطر بسپارید این است – هر چه gsm یا oz بالاتر باشد، پارچه سنگین تر خواهد بود. با این حال، این واقعاً برای تصمیم‌گیری شما کافی نیست، بنابراین در زیر یک راهنمای مفید برای وزن پارچه برای دوخت شلوار آورده شده است تا بتوانید به سرعت تعیین کنید که آیا وزن پارچه‌ای که در نظر دارید برای پروژه شما مناسب است یا خیر.

کلوب جی اس اماونسوزنانواع شلوار
<136<4خیلی سبکبرای اکثر شلوارها به جز شلوارهای خاص مانند شلوار پیژامه فوق سبک و ابریشمی بسیار سبک است
۱۳۶-۲۳۷۴-۷سبکشلوار تابستانی سبک، شلوار گشاد و روان
۲۳۷-۳۰۵۷-۹متوسطشلوار کت و شلوار سبک وزن، شلوار جین روشن و کرک
> 305> 9سنگینشلوار کت و شلوار استاندارد، شلوار جین، کرفس و غیره

۱۰ پارچه برتر برای دوخت شلوار

در اینجا ۱۰ انتخاب پارچه برتر ما برای شلوارهای بادوام و مد روز آورده شده است:

۱. پارچه جناغی پنبه‌ای

پارچه جناغی همه‌کاره است و یک‌پارچه معمولی برای شلوار است. نام آن برگرفته از بافتی است که برای ایجاد آن استفاده شده است – بافت جناغی. این الگوی بافت، خطوط مورب در سطح پارچه‌ایجاد می‌کند. این خطوط بسته به رنگ نخ های مورداستفاده می‌توانند بسیار واضح یا کاملاً ظریف باشند. بسیار قوی، بادوام و اغلب از نظر وزن متوسط تا سنگین است که آن را برای شلوار مناسب می‌کند.

در واقع یکی از رایج‌ترین پارچه‌های شلوار جین، پارچه جناغی است. با این حال، انواع دیگری از پارچه‌های جناغی در رنگ‌ها، وزن ها و بافت های مختلف وجود دارد. این پارچه جناغی پنبه‌ای زیبا، صاف و ارگانیک، یک شلوار عالی را می سازد.

۲.  دنیم

دنیم، یکی از رایج‌ترین پارچه‌هایی است که در مورد شلوارهای روزمره و غیررسمی، یک کلاسیک واقعی است. تقریباً همه افراد چندین جین دنیم در کمد لباس خود دارند که بسیار پوشیده می‌شوند. این پارچه معمولاً ضخیم، متوسط یا سنگین، بسیار بادوام و راحت برای پوشیدن است.

یک دنیم خوب یک کمد همه‌کاره است که بهترین شلوار روزمره را می‌سازد. این پارچه دنیم پنبه‌ای و سنگین‌وزن در چند رنگ مختلف موجود است، بنابراین مطمئن شوید که برای شلوار خود بهترین آن را پیدا خواهید کرد.

۳.  کتانی

کتان پارچه‌ای زیبا و پایدار است که از ساقه گیاهان کتان ساخته شده است. این پارچه قوی، ماندگار است و با هر بار شستشو و پوشیدن ظاهری روستایی و فرسوده‌تر می‌یابد. کتانی پارچه‌ای قابل تنفس است که آن را برای شلوارهای تابستانی یا پوشیدن روزمره برای آب و هوای گرم مناسب می‌کند. اگر شلوار جین شما احساس گرما و لطافت زیادی به شما می‌دهد، یک شلوار کتان معمولی را امتحان کنید – شلوار کتان راحت خود را دوست خواهید داشت. یکی از نکات منفی پوشیدن کتانی این است که تمایل به چین‌وچروک دارد، بنابراین اگر ظاهر ژولیده و غیررسمی را دوست ندارید، ممکن است کتانی برای شما مناسب نباشد.

۴.  ترکیب کتانی/پنبه

عاشق تنفس راحت کتانی هستید، اما از چین‌وچروک متنفرید؟ یا شاید می‌خواهید از شلوارتان ظاهری کمتر زندگی‌شده و آرام داشته باشید؟ یک ترکیب کتان/پنبه ممکن است همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید. پنبه کمی کمتر از کتان چروک می‌شود و کمی لطیف‌تر است، بنابراین یک ترکیب پارچه‌ای با چروک کمتر ارائه می‌کند که در برابر پوست نرم‌تر رفتار می‌کند.

۵.  گاباردین پنبه‌ای

گاباردین یکی دیگر از پارچه‌های کلاسیک است که انتخابی عالی برای شلوار و لباس‌های بیرونی است. این یک‌پارچه جناغی صاف است که یک طرف آن یک چهره صاف و در طرف دیگر دنده‌های مورب سنتی دارد. این پارچه توسط توماس باربری در دهه ۱۸۰۰ به‌عنوان پارچه‌ای بادوام، تنگ بافته، سخت پوشیده و همه‌کاره برای لباس‌هایی که در معرض استفاده زیاد قرار می‌گیرند، تولید شد.

استحکام و دوام گاباردین آن را به پارچه‌ای فوق العاده برای شلوار تبدیل کرده است.

۶.  پشم بازیافتی

پشم پارچه‌ای با دوام و سخت پوش است که می‌توان آن را به شلوارهای بادوام برای اهداف مختلف تبدیل کرد – از شلوار مجلسی گرفته تا شلوار کار و شلوار در هوای سرد. این پارچه‌ای است که تا سال‌ها استفاده سنگین را تحمل می‌کند و شما را در سرما و گرم  راحت نگه می‌دارد. اگر پایداری در مد شما برای شما مهم است، یک چیز عالی در مورد پشم این است که می‌توان آن را بازیافت کرد و به پارچه پشمی تازه تبدیل کرد، به این معنی که می‌توانید یک جفت شلوار پشمی عالی از پشم بازیافتی دوستدار محیط زیست بسازید.

۷.  کششی پشمی مخلوط

پارچه ترکیبی پشمی کششی در ساخت کت‌وشلوارهای باکیفیت کلاسیک است. ساختن کت‌وشلوار از ترکیب پشمی یا پشمی به این معنی است که کت‌وشلواری بادوام، تنفسی و درعین‌حال عایق خواهید داشت که برای سال‌های طولانی دوام خواهد داشت. مخلوط شدن با الیاف دیگر، مانند پلی‌استر یا ویسکوز، مقاومت در برابر چین‌وچروک را افزایش می‌دهد و احساس صافی می‌بخشد. انتخاب ترکیبی که شامل الیاف الاستیک مانند Lycra باشد، منجر به یک کت‌وشلوار با کمی کشش می‌شود که منجر به لباس راحت‌تری برای پوشیدن در تمام طول روز می‌شود.

۸.  ساتن پنبه‌ای

آیا به دنبال چیزی متفاوت و کمی لوکس تر برای شلوار خود هستید؟ یک ساتن پنبه‌ای زیبا ممکن است همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید. ساتن پارچه‌ای است که با تکنیک بافت خاص یعنی بافت ساتن ایجاد می‌شود. این بافت منجر به یک‌پارچه لوکس با بافتی زیبا و نرم و براقی زیبا در سراسر سطح می‌شود.

۹.  کنف

کنف یک الیاف پایه پایدار است که از نظر ظاهر و احساس بسیار شبیه به کتان است. الیاف کنف از ساقه های چوبی گیاهان شاهدانه استخراج شده و با هم بافته می‌شوند تا این پارچه بادوام و قابل تنفس را بسازند. پارچه ی کنفی برای شلوارهای تابستانی سبک‌وزن، به خصوص آنهایی که سبک معمولی یا روان دارند، عالی است.

۱۰.  کادوی پنبه‌ای

کادوی یکی دیگر از کلاسیک ها در مورد شلوار است. این یک‌پارچه بادوام است که معمولاً از پنبه ساخته می‌شود و دارای برجستگی های منحصربه‌فرد و چشمگیر در سراسر سطح پارچه است. رج های مخملی را می‌توان در عرض های مختلف بافت کرد، از رج های کوچک ظریف تر تا رج های عظیم و پهن. این پارچه به دلیل دوام و ظاهر منحصربه‌فردش برای شلوار بسیار مناسب است.

انتهای مطلب/