اخبار دورنسی

۶ نوع مختلف جیب جین

در نگاه اول، شلوار جین بسیار ساده به نظر می رسد. بالاخره آنها فقط شلوار هستند. اما حقیقت این است که در مورد شلوار جین خیلی اتفاق می افتد.

تناسب های مختلف و سبک های مختلف، شستشوهای مختلف و انواع دهانه های پا وجود دارد. و وقتی نوبت به جیب ها می رسد… خوب، آنها در واقع می توانند همه چیز را در مورد ظاهر شلوار جین شما بر روی بدن شما تغییر دهند. زمان آن فرا رسیده است که همه چیز را در مورد انواع جیب های جین، نحوه تغییر ظاهر شلوار جین و چرایی اهمیت آن ها یاد بگیرید.

شلوار جین توسط لوی اشتراوس، خرده فروش و جیکوب دیویس، خیاط به دنیا معرفی شد. این دو در سال ۱۸۷۳ حق ثبت اختراع برای شلوار کار خود گرفتند که با پرچ های مسی تقویت شده بود. شلوارها فورا مورد استقبال قرار گرفتند و در بین معدنچیان، دامداران و مردان کارگر از همه نوع محبوب شدند.

شلوار جین از آن زمان به یکی از لوازم اصلی بسیاری از کمد لباس ها تبدیل شده است. تقریباً همه آنها را پوشیده اند. و از آنجایی که لوی اشتراوس آنها را از طریق فروشگاه خود به جهان معرفی کرد، دیگران نیز آمده اند تا نسخه خود را از شلوار جین بسازند.

هنگامی که لوی اشتراوس آنها را ایجاد کرد، جیب ها بخشی از طراحی بودند. Levi’s به تعریف استایل سنتی جیب شلوار جین کمک کرد و به دلیل ارائه طرح های پنج جیب معروف است. اما جیب ها نسبت به شلوار جین آبی در تاریخ کمی به عقب برمی گردند.

مدت‌ها قبل از ثبت اختراع، مردم در حال کار بر روی تکمیل جیب از طریق نسل‌های اقلام لباس بودند.

تقریباً پنج قرن پیش، در دهه ۱۶۰۰، جیب بخشی از لباس نبود. آنها در واقع یک کالای کاملاً مجزا بودند، کیف کوچکی که بین دامن و کت یا در لباس مردانه بسته می شد، زیر یا روی تونیک قرار می گرفت و به کمربند یا خود تونیک وصل می شد. در دهه ۱۸۰۰، جیب زنان به چیزی برای پوشیدن خارج از لباس تبدیل شد.

در حال حاضر، آنها را مشبک می نامیدند، و آنها را به شدت آراسته می کردند. اینها به الهام بخشیدن به کیف پول ادامه می دهند.

برای مردها دقیقا برعکس بود. جیب‌ها جزئی از لباس‌هایشان شده بود و چیزی درون لباس‌ها، به جای بیرون از آن، سبکی که زنان تا دهه ۱۹۲۰ از آن استفاده نمی‌کردند.

رایج ترین مدل برای شلوار جین، مدل های چهار جیب و پنج جیب است. در پیکربندی های چهار جیب سنتی، دو جیب جلو و دو جیب پشت وجود دارد. در طراحی پنج جیب، یک جیب اضافی علاوه بر این چهار جیب وجود دارد: یک جیب کوچک در داخل یکی از جیب های جلو.

درباره آن جیب پنجم
شلوار جین سنتی و شلوارهای سنتی چهار جیب دارند. معمولاً دو جیب در قسمت عقب و دو جیب در جلو وجود دارد. اما گاهی اوقات آن جیب پنجم وجود دارد. داخل جیب جلو است و کوچک است. این چیز در دنیا برای چیست؟

جیب پنجم با نام‌های جیب پچ، جیب ساعت و جیب سکه نیز شناخته می‌شود که به شما می‌گوید این جیب قرار است برای چه منظوری استفاده شود.

انواع جیب جین
هنگامی که متوجه جیب های شلوار جین شدید، دیگر نمی توانید آن را متوقف کنید. شکل‌های مختلف، مکان‌های مختلف، انواع جزئیات مختلف و تفاوت‌های کوچک وجود دارد که می‌تواند تفاوت بزرگی در ظاهر شلوار جین شما بر روی بدن شما ایجاد کند. کدام نوع از جیب‌ها بدن شما را زیبا می‌کنند و کدامیک آنقدر گرم به نظر نمی‌رسند؟ با انواع مختلف جیب هایی که در شلوار جین پیدا می کنید آشنا شوید و در مورد جیب های جین متخصص خواهید شد.

جیب های نجار که به عنوان جیب های کاربردی نیز شناخته می شوند، در قسمت بالای ران شلوار جین و در طرفین ساق ها قرار دارند. این جیب ها فضای ذخیره سازی اضافی برای ابزار فراهم می کنند. اندازه آنها بزرگتر از اندازه های دیگر جیب است، حتی جیب های پچ.

جیب های مد ممکن است در هر اندازه یا شکلی باشند. چیزی که آنها را متمایز می کند این است که بسیار تزیین شده و تزئینی هستند. برای مثال ممکن است دوخت کنتراست یا مهره‌کاری داشته باشند.

جیب های فلپ دارای یک تکه پارچه ای هستند که بالای جیب را می پوشاند. این به قسمت پشتی حجم اضافه می کند که می تواند کمی بزرگتر به نظر برسد. زنانی که دارای انحنا نیستند از این تأثیر استقبال می کنند. برخی از جیب های فلپ ممکن است دکمه یا گیره داشته باشند.

جیب های بیضی واقعاً بیضی شکل نیستند، اما قسمت پایینی آنها کمی گرد و نوک تیز است. آن‌ها نسبت به جیب‌های پشتی سنتی‌تر ظاهری باریک‌تر دارند، که می‌تواند کمی اثر لاغری روی پشت‌های پهن‌تر داشته باشد.

جیب های پچ از نظر اندازه بزرگتر از جیب های سنتی هستند. شلوار جین ممکن است دارای جیب های پچ جلو، جیب های پچ پشت یا هر دو باشد. این جیب‌های بزرگ‌تر وسایل بیشتری را در خود جای می‌دهند، اما حجم بیشتری به باسن و قسمت پشتی شما نیز می‌دهند.

جیب های شلوار جین سنتی شکل مشخصی دارند که مترادف با شلوار جین آبی شده است. این جیب ها مانند مربع به نظر می رسند اما دارای خط پایینی هستند که در یک نقطه کوچک و پهن پایین می آیند. این سبکی است که اغلب در شلوار جین پیدا می‌کنید و ظاهری کلاسیک به حساب می‌آید.

جیب برای نوع بدن شما
شکل بدن شما را می توان با جیب ها افزایش داد. از سوی دیگر، برخی از سبک‌های جیبی می‌توانند جذاب نباشند. انتخاب انواع مناسب جیب جین باعث می‌شود شلوار جین شما حتی بهتر به نظر برسد… و آیا پوشیدن شلوار جین این نیست؟

اگر فرم ساعت شنی دارید، به این معنی که کمر کوچکی با منحنی های متناسب دارید، می توانید تقریباً هر مدلی از جیب شلوار جین را که دوست دارید بپوشید. با این حال، جیب های کوچکتر احتمالا بهترین کار را خواهند داشت. جیب‌های تکه‌ای بزرگ حجم بیشتری را افزایش می‌دهند، که خانم‌هایی که باسن و ران‌های منحنی‌تری دارند ممکن است آن را نخواهند.

جیب‌های کوچک‌تر حجم و حجم کمتری می‌دهند و منحنی‌های شما را از نظر بصری کمی کوچک‌تر می‌کنند.

اگر بدنی گلابی شکل با باسن بزرگ‌تر از خط سینه‌تان دارید و قسمت پشتی مناسبی دارید، به دنبال جیب‌هایی باشید که مستقیماً روی پشت شلوار جین قرار گرفته باشند. این توهم را ایجاد می کند که کف خود را صاف کرده و آن را کوچکتر نشان می دهد. برای قسمت های عقب بزرگتر به جیب های پشتی بزرگتر بچسبید.

شاید خرید جیب های کوچکتر وسوسه انگیز باشد، اما این کار باعث می شود که پشت شما بزرگتر به نظر برسد. همچنین به جای طرح های تزئین شده به دنبال طراحان جیب ساده باشید. طراحی های تزئین شده نیز تمایل دارند بر قسمت عقب تأکید کنند.

اگر پشت کوچکتری دارید که ترجیح می دهید روی آن تاکید کنید، به دنبال جیب های فلپ باشید. این کار باعث افزایش حجم می شود و ظاهری گردتر به پایین بدن شما می بخشد. جیب های تزئین شده نیز به تاکید بر این ناحیه کمک می کند. جیب هایی که حجم و حجیم دارند، پشت شما را بزرگتر نشان می دهند.

برخی از مدل های شلوار جین همه اینها را نادیده می گیرند و به سادگی هیچ جیبی ندارند. این سبک کمترین تملق در هر تیپ بدنی است. زیباترین چهره های جهان در شلوار جین هایی که به طور کامل جیب ندارند به نظر نمی رسند. به منحنی های خود لطف کنید و از شلوار جین هایی که جیب ندارند استفاده نکنید.

جیب های جین پیچیده تر از آن چیزی هستند که در ابتدا به نظر می رسند. طرح ها و انواع مختلفی دارد و جیب ها تاثیرات متفاوتی روی شما می گذارند. بنابراین اگر هنوز در مورد جیب های جین سوالی دارید، ما پاسخی به سوالات متداول در مورد جیب جین داریم.

جیب پنجم شلوار جین برای چیست؟
جیب پنجم حتی برای کسانی که شلوار جین می پوشند مدت هاست یک راز بوده است. طبق گفته Levi’s، جیب در طول سال‌ها برای انواع کارها استفاده شده است و نام‌های متعددی به آن داده شده است. اما این جیب در ابتدا برای نگهداری ساعت های جیبی ساخته شده بود. جیب جین کوچک محافظی برای گاوچران ها و سایر افراد شاغل که باید بدانند ساعت چند است، فراهم می کند.

جیب های جین عقب کجا باید بنشینند؟
جایی که جیب‌های شلوار جین شما در پشت قرار می‌گیرند تأثیر زیادی بر ظاهر شما دارد. جیب ها باید قبل از رسیدن به ران شما به پایان برسند. در غیر این صورت، جلوه ای ایجاد می کنند که باعث می شود قسمت عقب شما آویزان به نظر برسد.

آیا می توانید جیب شلوار جین را تعمیر کنید؟
سوراخ‌های کوچک، شکستگی‌ها و پارگی‌های جیب‌های جین را می‌توان گاهی اوقات با دوختن یا وصله زدن آن‌ها ترمیم کرد. با این حال، تعمیرات قابل توجه است. به همین دلیل است که برخی افراد تکه هایی را در طراحی شلوار جین ادغام می کنند و تعمیرات را تا حدی تزئینی نشان می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *