مد و فشن

چند نکته درمورد استایل رسمی زنانه.

برای اینکه بخواهیم راحت‌تر در مورد استایل رسمی زنانه صحبت کنیم؛ بهتر است در مورد هر کدام از اجزای آن به طور جداگانه بپردازیم. در ادامه در مورد بخشهای مختلف این استایل صحبت خواهیم کرد.

تاپ و بلیز ساده

همیشه یکی از گزینه‌های پیش رو برای داشتن یک استایل رسمی ساده، استفاده از تاپ و بلوزهای بدون طرح و نقش می‌باشد. لباس‌های طرح دار معمولاً در برهه‌ای از زمان خیلی مورد توجه قرار می‌گیرند اما بعد از مدت کوتاهی از مد افتاده و دیگر قابل استفاده نیستند. در حالی که این اتفاق برای بلوزهای ساده صدق نمی‌کند.مدل‌های تک رنگ با آستین ساده بلند یا سه ربع، به همراه یقه هفت یا گرد ایده آل ترین گزینه برای بالاتنه یک استایل رسمی زنانه می‌باشد.

شلوار های فاق بلند و ساده

یکی دیگر از بخش‌های اصلی هر استایلی، پایین تنه آن می‌باشد. از لباس‌های رسمی پایین تنه می‌توان به انواع شلوارهای جین، کتان و پارچه‌ای اشاره کرد. بهتر است که این شلوارها دارای فاق بلند باشند.
معمولاً شلوارهای فاق کوتاه، زاپ دار و… در یک دوره خاص روی مد هستند و بعد از مد خواهند افتاد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن یک استایل رسمی زنانه روی شلوارهای ساده‌تر و با فاق بلند سرمایه گذاری کنید. رنگ‌های تیره‌ای مثل سرمه‌ای و رنگ‌های روشنی مثل شیری انتخاب‌های ایده آلی برای یک شلوار رسمی به حساب می‌آیند.

جوراب شلواری

دامن‌ها یکی از بخش‌های جدا نشدنی از استایل های رسمی زنانه می‌باشند. برای پوشیدن این دامن‌ها قطعاً نیاز به جوراب شلواری خواهید داشت. جوراب شلواری‌ها انواع بسیار متفاوتی دارند؛ از مدلهای مجلسی گرفته تا مدل‌هایی از جنس بافت لانه زنبوری. شما باید باتوجه به موقعیتی که قرار است در آن حضور پیدا کنید و همچنین درجه دمای هوا، از مدلهای مورد نیاز خود استفاده کنید.

سارافون

در اوایل دهه ۱۹۶۰ برای اولین بار سارافون‌ها وارد دنیای مد شده و طرفداران زیادی نیز پیدا کردند. از این لباس می‌توان در استایل‌های رسمی به راحتی استفاده کرد. ظاهر سارافون معمولاً کوتاه و بدون آستین است و برای افرادی که دارای فرم بدنی مستطیل، با اندامی لاغر و کشیده هستند، بسیار مناسب می‌باشد.

پیراهن های آستین بلند

اگر شما تصمیم دارید در یک روز سرد زمستانی با یک استایل رسمی زنانه در مراسمی حاضر شوید؛ پیشنهاد اول ما به شما استفاده از پیراهن های آستین بلند می‌باشد. مدل‌های بسیار متنوع در رنگ‌های مختلف وجود دارند که شما می‌توانید به راحتی آن را با سایر اجزای استایل خود ست کنید.

لباس ماسکی

مراسم‌هایی مثل میهمانی، جشن عروسی، جشن تولد و در بعضی موارد، مراسم ختم، نیاز به استفاده از لباس‌های رسمی و در عین حال شیک و مجلسی می‌باشد.
لباس‌های ماکسی گزینه بسیار مناسب برای حضور در این موقعیت‌هاست. این لباس‌ها معمولاً بلند بوده و به همراه آن می‌توان از انواع کفش‌های نیم بوت، کفش تخت و… استفاده کرد.