مد و فشن

هر آنچه درباره استایل با کت جین باید بدانید…

یکی از ترکیبات فوق‌العاده زیبایی که می‌توانید برای استایل کژووال‌تان داشته باشید، ترکیب کت جین و شلوار‌های جذب است. شلوارهای کتان یا جین جذب آیتم‌های مناسبی برای این استایل هستند. ترکیب شلوار جذب کتان مشکی، کت جین و کفش اسپرت، استایلی کلاسیک برایتان به ارمغان می‌آورد. شما حتی می‌توانید برای تکمیل این استایل از کلاه نیز استفاده کنید. علاوه بر شلوار کتان، شلوار جذب جین نیز می‌تواند انتخاب مناسبی برای کت جین باشد. استایل دو رنگ تیره و روشن جین، ظاهر را از یکنواختی درآورده و به آن رنگ و لعاب می‌دهد. اما اگر از طرفداران استایل‌های مونوکروم و ساده‌تر هستید، می‌توانید از جین‌های هم‌رنگ استفاده کنید. اضافه کردن کفش پاشنه‌دار ساده، حالتی رسمی به این استایل‌ می‌بخشد که توصیه می‌کنیم از انتخاب آن غافل نشوید.

استایل کت جین با دامن و پیراهن بلند

اگر کت جین در کمدتان دارید، توصیه می‌کنیم برای یک بار هم که شده آن را با دامن استایل کنید. ترکیب دامن و کت جین، استایلی فانتزی و دخترانه می‌سازد. شما می‌توانید در فصل بهار کت جین‌تان را با دامن‌های بلند طرحدار و گلدار استایل کنید. در این حالت ظاهر نهایی شما پوشیده است و با آن می‌توانید بیرون از منزل نیز بروید. کت جین و انواع دامن، همچنین برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های کوچک مناسب است. کت جین را به همراه دامن‌های کوتاه میدی یا چین‌دار در مهمانی‌های بهاره بپوشید و بدرخشید. پیراهن‌های بلند و گلدار نیز از بهترین لباس‌ها برای استایل شدن با کت‌های جین هستند. این پیراهن‌ها ظاهری بهاری و شاد به استایل‌تان می‌بخشند.

کت‌های جین علاوه بر اینکه با شلوار جذب بسیار زیبا هستند، با شلوارهای گشاد و راسته نیز بسیار جذاب می‌شوند. ترکیب این شلوارها استایل را از حالت کژووال، به حالت نیمه رسمی در می‌آورد. از مزیت‌های شلوارهای راسته این است که برای اکثر فرم‌های اندامی مناسب هستند و کمک به خوش فرم‌تر دیده شدن اندام می‌کنند. توصیه می‌کنیم این مدل شلوار را با کت جین و کفش استیلتو حتما امتحان کنید. پشیمان نمی‌شوید.

استایل با کت جین بلند

امروزه کت‌های جین در انواع مدل و رنگ برای همه‌ی سلیقه‌ها دوخته می‌شوند. یکی از این مدل‌های پرکاربرد در ایران، کت جین بلند است. بلندی این کت‌ها به گونه‌ای است که می‌تواند به عنوان جایگزینی برای مانتو استفاده شود. این مدل کت‌های جین را می‌توانید با انواع تیشرت در زیر آن، و انواع شال و کفش به راحتی استایل کنید.

کت جین مناسب هر فرم اندام

حال که با چند استایل کاربردی با کت جین آشنا شدیم، بیایید به بررسی مدل کت مناسب هر فرم اندام بپردازیم. در دسته‌بندی کلی، فرم‌های اندام و بدن به چند دسته تقسیم می‌شوند. این دسته‌بندی شامل فرم بدنی ساعت شنی، گلابی، مستطیلی و مثلث وارونه است. در ادامه بررسی می‌کنیم هر استایل کت جین مناسب چه فرم اندام است.
• ساعت شنی
فرم اندام ساعت شنی به اندامی گفته می‌شود که عرض قسمت بالاتنه و پایین‌تنه به یک اندازه است و در قسمت کمر باریک می‌شود. بهترین لباس‌ها برای این اندام لباس‌هایی هستند که باریکی کمر را بهتر نشان دهند. شلوارهای جذب فاق بلند کمردار و انواع کت جین زیبایی این اندام را دو چندان می‌کنند.
• گلابی
فرم اندام گلابی به اندامی گفته می‌شود که در آن عرض شانه‌ها و بالاتنه کم، و عرض لگن زیاد است. این عدم تناسب دو قسمت بدن، دقت بیشتری هنگام استایل کردن می‌طلبد. افراد با این اندام برای داشتن استایل با کت جین، بهتر است از کت‌های جیب‌دار استفاده کنند. بودن جیب در قسمت جلوی کت سبب می‌شود قسمت سینه و بالاتنه پرتر و متناسب‌تر دیده شود.
• مستطیل
اندام مستطیل اندامی‌ است که در آن عرض قسمت بالاتنه، پایین‌تنه و کمر به یک اندازه است. بهترین مدل کت برای این اندام، کتی است که در قسمت کمر برش افقی و عمودی داشته باشد. در این حالت در قسمت کمر فرورفتگی ایجاد می‌شود و اندام متناسب‌تر دیده می‌شود. همچنین افراد با این اندام می‌توانند پیراهن‌های راسته با کمربند پهن تیره در زیر کت جین خود بپوشند تا خوش‌ اندام‌تر دیده شوند.
• مثلث وارونه
اندام مثلث وارونه اندامی است که در آن عرض بالاتنه زیاد، و عرض پایین‌تنه کم است. این فرم بدن دقیقا برعکس فرم گلابی است. به این ترتیب افراد با این فرم بدنی باید سعی کنند بالاتنه خود را کوچک‌تر نشان دهند. مناسب‌ترین کت‌ها برای این اندام، کت‌های جین بدون جیب هستند. نبود جیب و مدل در کت، سبب می‌شود قسمت بالاتنه‌ خلوت‌تر و کوچک‌تر به چشم برسد. شلوارهای گشاد مانند شلوارهای مام فیت نیز از بهترین‌ شلوار‌ها برای تکمیل استایل این فرم بدن هستند.