راهنمای خرید

تفاوت شلوار جین اسکینی و راسته

تفاوت اصلی این دو شلوار در عرض دمپای آن است. شلوار اسکینی شکلی کاملا مخروطی داشته و در قسمت ران و ساق پا و همچنین تا پایین مچ پا کاملا چسبیده به بدن است. در مقابل، شلوار راسته از قسمت لگن تا مچ پا کاملا شکل استوانه‌ای داشته و مخروطی نیست. این نوع شلوار از ناحیه ران پا کاملا چسبیده است، اما در قسمت زانو، ساق پا و مچ پا آزادتر بوده و فضای تنفس بیشتری دارد.

آیا شلوار راسته همان شلوار مام است؟

خیر، این دو مشابه نیستند. شاید شلوار جین راسته شبیه به شلوار جین مام به نظر برسد، اما واقعاً اینگونه نیست. شلوار جین مام از لحاظ راحت بودن و داشتن کمر بلند شبیه به شلوار جین راسته است. اما از نظر فاق، عرض شلوار در قسمت باسن و پا نسبت به شلوار جین راسته بازتر و گشادتر می‌باشد. شلوار جین مام اغلب در قسمت کمر حالت کشسانی نیز دارد. هر دو این شلوارهای جین راحت هستند اما جین راسته از نظر ظاهری بسیار شیک‌تر است.

شلوار جین راسته برای چه کسانی بهتر است؟

شلوار جین راسته در دسته شلوارهای جین کلاسیک طبقه‌بندی می‌شود. این نوع شلوار تقریبا برای همه افراد مناسب است. زیرا، نسبت به شلوار اسکینی فرم بدن را کمتر نشان می‌دهد. این نوع شلوارها مخصوصاً برای افرادی که فرم بدن گلابی شکل یا مثلث معکوس دارند مناسب می‌باشد. چرا که در قسمت پایین پا عریض‌تر بوده و باعث می‌شود که فرم بدنی این افراد متعادل‌تر به نظر برسد.

افرادی که فرم بدنی ساعت شنی دارند در این نوع شلوارها عالی به نظر می‌رسند و آنهایی که ساق پای پهن‌ دارند نیز با پوشیدن این نوع شلوار احساس راحتی بیشتری خواهند کرد.

آشنایی با ترند شلوارها

  • شلوار جین با قد کوتاه، بالا تر از مچ پا (اگرچه که شلوار جین بلند با ظاهری کلاسیک همچنان هم در دسته ترندهای روز قرار می‌گیرد).
  • شلوار جین راسته با فاق بلند
  • شلوار جین راسته با دمپای ناهموار و ریشه ریشه

انواع سجاف‌ها و لبه‌هایی که برای شلوارها استفاده می‌شوند

طراحان لباس روی سجاف‌های شلوار جین راسته طرح‌های متفاوتی پیاده کرده‌اند. از جمله این لبه‌ها و سجاف‌های پر کاربرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لبه ریش ریش و دوخته نشده
  • لبه ظریف تا زده به سمت بالا
  • لبه های شلوار با شکل بوهو
  • لبه های بالا زده پهن
  • سجاف‌های نامتقارن
  • سجاف‌های باز

در ادامه نگاهی دقیق به برخی انواع شلوار راسته زنانه که در فروشگاه‌ها به چشم می‌خورند خواهیم داشت و چند روش کاربردی برای ست کردن آنها با سایر لباس‌های موجود در کمدتان را پیشنهاد خواهیم

۱. شلوار جین راسته کوتاه با سجاف باز

شلوار جین راسته کوتاه در این فصل، در لیست خرید بسیاری از شیک پوشان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. این شلوارها را در هوای نسبتا سرد می‌توان با کفش و جوراب پوشید. با گرم شدن هوا نیز می‌توان این آن را با صندل ست کرد.

اگر به دنبال شلواری هستید که نه چندان تنگ و نه چندان گشاد باشد می‌توانید از شلوارهای راسته تنگ‌تر استفاده کنید که چیزی مابین شلوارهای اسکینی و شلوارهای کاملا راسته هستند. این نوع شلوارها برای بدن‌‌هایی که انحنای بیشتری دارند مناسب می‌باشند.