مد و فشن

چگونه با ست جین ظاهر جذابی داشته باشیم؟

همه ما حداقل یک بار لباس‌های جین مثل شلوار، مانتو و دامن را با لباس‌های نخی و پارچه‌ای پوشیده‌ایم، اما کمتر جسارت این را داشته‌ایم که لباس‌‌های جین را با هم بپوشیم. انتخاب و ست کردن لباس‌های جین با هم کاری است که در نظر اول بسیار آسان به نظر می‌رسد اما در عمل یک اشتباه اصولی در انتخاب آنها می‌تواند یک ظاهر ناخوشایند از شما بسازد. بخش مد و فشن دورنسی را با اصول پوشیدن ست لباس جین زنانه دنبال کنید.

پوشیدن ست جین بلوز و شلوار این روزها به یکی از ترندهای پرطرفدار در بین نوجوانان تبدیل شده است و از آنجا که ست سرتاپا جین ممکن است کمی خسته‌کننده به نظر برسد لازم است تمام توان خود را به کار بگیرید تا ظاهری چشم نواز داشته باشید. برای رسیدن به این هدف طراحان مد و لباس پوشیدن رنگ‌های متضاد را پیشنهاد می‌کنند.

شما با پوشیدن دو رنگ تیره و روشن جین در کنار هم، می‌توانید بین بالا تنه و پایین تنه تعادل برقرار کنید. اگر بالاتنه شما حجیم و توپر است به جای پوشیدن بلوز جین آبی روشن از جین‌هایی با رنگ آبی تیره یا خاکستری تیره استفاده کنید. ست کردن بلوز تیره با یک شلوار جین روشن، با ایجاد خطای دید اندامتان را متعادل تر نشان می‌دهد.

اگر پاهای شما در قسمت لگن و ران حجیم است توناژهای رنگ تیره شلوار جین را انتخاب کنید، تا لاغرتر دیده شوید. بانوانی که علاقه‌مند به پوشیدن لباس‌های تونیک با شلوار یا دامن جین هستند می‌توانند با یک اکسسوری جدا کننده مثل کمربندهای تزیینی، بخش بالاتنه را از پایین تنه جدا کنند.

استفاده از جین‌های تیره مثل مشکی، طوسی و سرمه‌ای می‌تواند بخشی از اضافه وزن افراد سایز بزرگ را پنهان کند؛ در‌حالی‌که جین‌های روشن اضافه وزن را بیشتر نشان می‌دهند. همان طور که گفته شد بهتر است در قسمت هایی از بدن که پرتر است جین رنگ تیره بپوشید. اگر به اندازه کافی لاغر هستید که در پوشاندن اندام خود وسواس نداشته باشید، جین‌های روشن را می‌توانید با هم ست کنید.

ترکیب جین آبی و سفید از ست‌هایی است که پیشنهاد می کنیم امتحان کنید. مثلا مانتو جین آبی با شلوار جین سفید برای خانم‌ها و پیراهن جین آبی با شلوار جین سفید.اگر همچنان اصرار دارید که بلوز و شلوار جین شما دقیقا از یک رنگ باشد، یکدستی ظاهر خود را می‌توانید با کمک اکسسوری‌هایی با رنگ‌های گرم مثلا کیفی وکفش قرمز، زرد و قهوه‌ای بشکنید. در فصل‌های سرد نیز که امکان پوشیدن لباس چندلایه وجود دارد می‌توانید با پوشیدن یک تیشرت زیر بلوز و باز گذاشتن دکمه لباس در ست خود تنوع بصری ایجاد کنید.

رنگ‌های شتری، آجری، عسلی، خردلی از سری رنگ‌های مکمل رنگ آبی جین است که جذابیت استایل شما را دو چندان می‌کند./