راهنمای خرید

راهنمای کامل خرید بلوز و تاپ

خرید بلوز و تاپ

بلوزها همه‌کاره هستند. سبک‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. زنان دارای تیپ‌های بدنی و سبک‌های شخصی متفاوتی هستند. باتوجه‌به طیف گسترده‌ای از گزینه‌های موجود، انتخاب لباس مناسب می‌تواند بسیار دشوار باشد. اما، می‌توانید بر اساس نیازهای شخصی، اندازه و بودجه خود، گزینه‌های موجود را محدود کنید.

خانم‌ها می‌توانند بلوز مناسب را با شلوار، جین یا دامن  ست کنند. یک ترکیب خوب، لباسی را ایجاد می‌کند که برای موقعیت خاص شما مناسب است. بلوزها همچنین برای لایه‌بندی زیر کت و کت‌وشلوار برای رسیدن به ظاهری شیک به‌خوبی کار می‌کنند. لباس‌ها بر اساس رنگ، مدل آستین و سبک متفاوت است.

نکاتی در مورد انتخاب تاپ و بلوز

مدل‌ها:  بلوزها در بیش از یک سبک و طرح موجود هستند. بلوزهای موجود می‌توانند هر چهره‌ای را متملق کنند. انتخاب بلوز مناسب با توانایی خریدار برای انتخاب بلوز مناسب شروع می‌شود.

بلوز دکمه‌دار: این  بلوز همیشه مرتب به نظر می‌رسد. می‌تواند به‌خوبی با ژاکت معمولی یا ژاکت کش‌باف پشمی ست شود تا ظاهری حرفه‌ای داشته باشد. هنگامی که این بلوز با شلوار جین ترکیب می‌شود، می‌تواند به‌خوبی با شلوار جین برای گردش‌های غیررسمی ست شود.

بلوز عروسکی:  بلوز عروسکی کمر بلندی دارد. از آن به‌عنوان بلوز کمر امپراتوری نیز یاد می‌شود. بقیه بلوز معمولاً آزادانه جریان می‌یابد تا یک شبح زنانه چاپلوس ایجاد کند. آنها را می‌توان به‌گونه‌ای ساخت که یک روبان یا کراوات در دور کمر نصب کنند. بلوزها برای تأکید بر ویژگی‌های مثبت و درعین‌حال استتار نکات منفی در بدن یک زن ساخته شده‌اند.

بلوز دهقانی:  این یک بلوز گشاد است که به‌آرامی جریان دارد، بنابراین برای بسیاری از چهره‌ها به‌خوبی کار می‌کند. خانم‌ها می‌توانند در صورت لزوم برای این بلوز کمربند ببندند. بلوز ظاهر غیر رسمی‌تری ارائه می‌دهد. می‌تواند به‌خوبی با شلوار جین ست شود.

مواد بلوز

مواد مورداستفاده در ساخت تاپ ها عامل دیگری است که باید هنگام خرید تاپ و آمپر به آن توجه کنید. هنگامی که مراقبت‌های لازم برای نگهداری آنها را در نظر می‌گیرید، مواد مورداستفاده دارای درجه سختی متفاوتی هستند. اگر زنی پرمشغله هستید، به موادی نیاز دارید که نگهداری از آنها آسان باشد.

پنبه: بلوزهای ساخته شده از پنبه راحت‌تر نگهداری می‌شوند. پوشیدن پنبه آسان، راحت است و می‌تواند مکمل بسیاری از لباس‌ها باشد. اگر گزینه‌های شستشو و پوشیدن را ترجیح می‌دهید، باید به سراغ بلوزهای نخی بروید. سبک‌ها، انواع و رنگ‌های زیادی موجود است. شما می‌توانید سبک دهقانی را در میان سبک‌های دیگر داشته باشید.

ابریشم:  تاپ های ابریشمی به‌گونه‌ای ساخته شده‌اند که ظریف و پیچیده باشند. تنها عیب پارچه‌های ابریشمی نگهداری آن است. شما به یک خشکشویی یا شستشو در یک چرخه ملایم نیاز دارید. می‌توانید تاپ ابریشمی همراه با یک دامن یا یک شلوار جین  داشته باشید و شیک به نظر برسید.

پلی‌استر:  مراقبت از پلی‌استر آسان است و گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. می‌تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد و حتی پس از چندین بار شستشو شکل خود را حفظ کند. پلی‌استر یک‌پارچه طبیعی نیست، ازاین‌رو می‌تواند برای زنانی که سوزش را تجربه می‌کنند، حساس باشد.

اندازه‌ها و رنگ‌ها

هنگام خرید تاپ و بلوز باید رنگ موردعلاقه و اندازه مناسب خود را در نظر بگیرید. برای اطمینان از تناسب کامل، باید اندازه‌گیری‌های خود را قبل از رفتن به بیرون برای خرید انجام دهید. شما باید به دنبال رنگی باشید که پوشیدن آن راحت باشد.

انواع بلوز

بلوزهای ریزه اندام:  برای خانم‌های کوتاه قد، بلوزهای ریزه اندام مناسب هستند. اگر زنی هستید که نیم‌تنه کوتاه‌تری دارید، یک بلوز ریزه اندام آستین‌کوتاه را برای خود بسیار مناسب خواهید یافت. بلوزهای ریزه اندام به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که به‌خوبی بدن و همچنین تمام مکان‌های مناسب را در آغوش بگیرند. بلوزهای ریز در رنگ‌ها و سایزهای بسیار متنوعی وجود دارند.

بلوز سایز بزرگ: اگر سایز ۱۲ یا بیشتر بپوشید، بلوزها فضای تنفسی ایجاد می‌کنند. آنها به‌خوبی با زنان سایز بزرگ مطابقت دارند و درعین‌حال ظاهری براق به آنها ارائه می‌دهند.

بلوزهای چاپی:  بلوزهای چاپی دارای الگوهای مختلفی هستند. شما الگوهای گل، نقطه پولکا، چاپ‌های گرافیکی، راه‌راه را در میان گزینه‌های دیگر خواهید یافت. شما همچنین می‌توانید به سراغ بلوزهای طرح حیوانی بروید که شیک و جذاب هستند. همچنین کسانی که دوست دارند به ظاهری جاودانه و سنتی دست یابند، می‌توانند به سراغ چاپ‌های پیزلی بروند.

نوع بدن

هنگام خرید تاپ، طرح‌های زیادی وجود دارد که متناسب با تیپ‌های مختلف بدن ساخته شده‌اند.

سیب:  زنان با تیپ‌های بدن سیب به بلوزهایی با کمر پهن، باسن و شانه‌های باریک نیاز دارند. بلوزهای یقه V و پد شانه‌ای مناسب‌ترین هستند.

گلابی:  تیپ‌های بدن گلابی می‌توانند بلوزهایی بپوشند که با باسن پهن و سینه باریک ساخته شده‌اند. می‌توانید به سراغ بلوزهایی بروید که در امتداد کمر، یقه‌های ظریف و نگین‌دار جمع شده‌اند.

تیپ بدنی ساعت شنی:  اگر تیپ بدنی ساعت شنی دارید، بلوز سمت راست شما باید با نیم‌تنه و باسن پهن باشد، کمر باید باریک باشد. بلوزها را می‌توان برای برجسته‌کردن خط کمر با کمربند کامل کرد.

مستطیلی:  با خط مستقیم از شانه تا باسن ساخته می‌شوند. بلوزهای مناسب برای تیپ‌های مستطیلی شکل شامل کمر امپراتوری و پد شانه‌ای است.

مثلث:  اگر تیپ بدنی مثلثی دارید، به یک بلوز با شانه و باسن پهن نیاز دارید. کمر و باسن باید باریک باشد.

سبک آستین مناسب را انتخاب کنید

انواع مختلفی از انواع آستین موجود است. اگر دوست دارید از پوشیدن لباسی که می‌خرید لذت ببرید، باید به سراغ نوع آستین مناسب بروید.

آستین کلاهک:  بلوز دارای آستینی است که فقط توپ شانه را می‌پوشاند. برای بازوهای باریک مناسب است.

آستین بنددار:  به بالای آرنج ختم می‌شود. برای سایزهای مختلف بازوها مناسب است به شرطی که سفت نباشد.

آستین Batwing:  آستین در قسمت بازو گشاد است، اما به سمت بسته‌شدن مخروطی می‌شود. این گزینه عالی برای بازوهای بزرگ‌تر است.

آستین زنگوله‌ای:  آستین از سوراخ بازو باریک می‌شود؛ اما باریک می‌شود تا یک کاف پهن را تشکیل دهد. برای همه سایز بازوها به جز انواع بدن سیب مناسب است؛ زیرا ممکن است خیلی پهن به نظر برسد.

آستین اسقف:  از سوراخ بازو باریک می‌شود و به سمت آرنج پایین می‌آید. دور لبه آستین جمع می‌شود. برای آستین‌های بدنه همتا و مستطیل به‌خوبی کار می‌کند.

آستین برش دار:  از شانه باز می‌شود؛ اما در کاف بسته می‌شود. این انتخاب مناسب برای بازوهای باریک است.

تاپ مناسب را بیابید و تناسب مناسب باعث ایجاد تفاوت در تاپ موردعلاقه شما یا آن  بالاپوشی  که هرگز از کمد خارج نمی‌شود، خواهد بود.

انتهای مطلب/